KakanjLive | Ponedjeljak, 01.03.2021. godine

U derbiju začelja Mladost bolja od Radnika

03.10.2020. - Velikom borbenošću i odličnom igrom Amera Hiroša, koji je postigao dva gola, izborio penal i asostirao kod prvog gola, Mladost je osvojila bodove protiv uvijek nezgodnog Radnika iz Bjeljine

hiros

Mladost je povela u 23. minuti golom Nedima Hadžića, kojeg je odlično proigrao Amer Hiroš. Samo par minuta prije postignutog gola, isti igrači su bili akteri odlične saradnje iz koje su domaći mogli postići gol. Bila je to do tog trenutka najbolja prilika za Mladost. Mogao je šutirati i Hiroš, ali je uposlio Hadžića, čiji šut Kozić lako zaustavlja lijepom paradom.

Igrala se 31. minuta kada je Nedim Mekić prciznim udarcem sa dvadesetak metara, savladao Bukvića, poslavši loptu u njegov lijevi ugao, pogodivši malu mrežicu za 1 : 1.

Prvu izglednu priliku u drugom poluvremenu za Mladost nije iskoristio Hadžić Igrala se 59. Minuta, nakon centaršuta Alića lopta je završil ispred golmana Kozića, a iza kompletne odbrane Radnika. Hadžiću je nedostajalo pola metra da iz neposredne blizine zatrese mrežu gostiju.

Na asistenciju Đurića poslije pritiska i incijative kojeg je imala Mladost, Bradonjić je pogodio za preokret 1:2, nakon što su domaći prvi poveli. Ove nije ostao jedini preoklret. U 83. minuti Motika je napravio prekršaj nad Hirošem u šesnaestercu i sa bijele tačke je pogodio Hioroš. Sve je rješio danas najbolji pokedinac, Amer Hiroš, šutom otvorenog stopala sa nekih 15 metara iskosa. Bila je to prava majstorija, kojom je pogodio suprotni ugao, ispod prečke.

Zaslužena pobjeda Mladosti, u utakmici koja je imala sedam minuta sudijskog vremena.

Mladost (DK) – Radnik 3:2 (1:1)

Utakmica 10. kola m:tel Premijer lige BiH. Stadion Mladosti u Doboju kod Kaknja. Vrijeme: vjetrovito. Teren vrlo dobar za igru. Bez gledalaca u skladu sa mjerama zaustavljanja širenja korona virusa. Strijelci: 1:0 Hadžić, 1:1 Mekić, 1:2 Bradonjić, 2:2 Hiroš (11 m) i 3:2 Hiroš. Žuti kartoni: Šubert, Đurić, Gogić (Radnik). Crvenikarton: Hiroš-dva žuta. (Mladost)
Glavni sudija: Antonije Bandić iz Gruda. Pomoćnici: Nebojša Žugić (Banja Luka) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši).

FK Mladost: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda (Kovač), Hadžić, Hiroš, Ćerimagić, Biber (Hrustanović), Lalić (Dejanović), Mahmić, Begić. Trener: Miljanović.
FK Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Mekić (Zukić), Bradonjić, Popara (Gogić), Šarić, Huseinbašić (Karić), Đurić (Zukić), Koraksić, Šubert.Trener: Petrović.