KakanjLive | Ponedjeljak, 27.09.2021. godine

Rudar bolji od Zvijezde

11.09.2021. - Golom kapitena Belmina Kobilice iz 29. minuta Zeleno-crni savladali goste iz Gradačca i upisali prvu ovojesensku pobjedu

buducnostvelikaKonačno su i igrači Rudara zaigrali kako znaju i mogu. Pružili su veoma dobru, sadržajnu i kvalitetnu partiju  u potpunosti nadigrali i više nego zasluženo trijumfovali. Od samog početka krenuli su ofanzivno i tokom cijele utakmice kontrolirali igru i rezultat. Gostujući golman bio je na velikim iskušenjima. U prvih pola sata odbranio je nekoliko udaraca i sačuvao svoju mrežu. Ipak, kapitulirao je u 29. minuti. Kapiten Belmin Kobilica sa ivice šesnaesterca prisebnim udarcem pogodio je za 1:0.

Igrači Rudara su i u nastavku krenuli ofanzivno. U 51. minuti Idriz Džafić pogađa prečku gola gostiju, a u 62. minuti udarac Armina Cibre brani sjajni golman Marijan Maslić, koji je bio junak ovog zanimljivog meča. Mogla je  Zvijezda kazniti mnogobrojne promašaje domaćih, ali je Bekan odbranio udarac Antonija Vidovića u 84. minuti. Bila je to i jedina prava prilika gostiju, koji mogu zahvaliti svom golmanu Masliću što nisu pretrpjeli daleko uvjerljiviji poraz.

Rudar -  Zvijezda 1:0

Stadion Rudara. Gledatelja 300. Glavni sudija: Sanel Silić (Cazin). Pomoćnici: Sehmin Halaković (Konjic) i Antonio Marčinko (Čitluk). Četvrti sudija: Armin Kukić (Bugojno).Posmatrač suđenja: Matan Boro (Livno). Delegat: Mario Ivković (Livno).

Strijelci: Belmin Kobilica (29).

Žuti kartoni: Cibra, Kulović I Mušija (Rudar).

RUDAR: Amir Bekan, Damir Bečak, Benaris Duraković (od 61.Mustafa Mušija), Adis Goralija, Omer Musić, Enis Sadiković, Belmin Kobilica, Vedad Kulović (63. Belmin Čehajić), Davud Čičak, Idriz Džafić (od 84. Emir Karalić), Armin Cibra. Trener: Mirnes Buza.

ZVIJEZDA (Gradačac): Marijan Maslić, Faris Hukara, Emir Ćosić (od 46.Tarik Hrštić), Eldin Fačić, Marko Živković, Amar Kovčić (od 67.Adin Bijelić) Omer Berbić, Dragan Živković (od 67. Ermin Mehanović), Antonio Vidović, Haris Vehabović(od 53. Novica Elek) Marko Augustinović (od 46. Almir Piragić). Trener: Mato Nerretljak.