KakanjLive | Nedjelja, 28.11.2021. godine

Rudar bolji od Goražda

14.11.2021. - Golom Vedina Kulovića iz 42. minute “Zeleno-crni” zasluženo savladali ekipu Goražda

vedinkulovicVedin Kulović, postiže odlučujuće golove i vraća se u staru formu

U posljednjem nastupu prvog dijela sezone pred svojim navijačima, igrači Rudara ostvarili su petu domaću pobjedu,  minimalnim rezultatom od  1:0. Interesantno je istaći da su ovim rezultatom izborene i prethodne četiri  pobjede, što je doista rijedak kuriozitet!

Pobjeda je potpuno zaslužena jer su izabranici trenera Buze bili bolji od nogometaša Goražda , pogotovo u prvom poluvremenu, koje je možda i najbolje koje su odigrali  ove sezone u Kaknju.

Slobodno se može reći da  su  propustili priliku da trijumfuju uvjerljivije. Ponovo su zatajili napadači i da nije bilo spretnog Vedina Kulovića ko zna da li bi uopće slavili.  Jedini pogodak Kulović je postigao u 42. minuti, na asistenciju Bešića. Bio je to četvrti odlučujući  gol prvog strijelca Rudara, koji se definitivno vraća u nekadašnju formu i rješava utakmice.

Rudar - Goražde 1:0

Stadion Rudara. Gledatelja 200. Glavni sudija:Sanel Silić iz Cazina. Pomoćnici: Edin Zjakić (Bihać) i Edis Trklja (Sarajevo). Četvrti sudija: Haris Popreženović (Travnik). Posmatrač suđenja: Haris Baković (Sarajevo). Delegat: Miro Pandžić (Sarajevo).

Strijelci: 1:0 Vedin Kulović (42.)

Žuti kartoni: Cibra, Čičak i Čehajić (Rudar), Islamagić, Handžić i Mašić (Goražde).

RUDAR: Amir Bekan,  Damir Bečak, Benaris Duraković, Osman Bulut,  Omer Musić, Faruk Gačan, Edis Sadiković(od 88.Belmin Čehajić),  Adi Bešić (od 72.Davud Čičak), Vedin Kulović,  Idriz Džafić, Armin Cibra(od 90.Emir Karalić). Trener: Mirnes Buza.

GORAŽDE: Nejir Čulov, Slađan Antić, Amar Mehić (od 67. Nermin Mašić),  Vernes  Islamagić,  Dejan Jolović, Vlado Koprivica (od 79. Samir Čakar) Ammar Đuderija, Mahir Karić, Kenan Handžić, Mirza Šubo, Adin Živojević (od 46. Muhamed Salanović). Trener: Darko Vojvodić.