KakanjLive | Ponedjeljak, 01.03.2021. godine

Remi Rudara u Travniku

07.11.2020. - Duel starih rivala završen je neriješenim rezultatom (1:1), čime više mogu biti zadovoljni Travničani, koji su većim dijelom utakmice bili u podređenom položaju

grbecirpropustili smo veliku prikliku da preteknemo Posušje, rekao je  trener Rudara Mehanović

„Zeleno-crni“ su utakmicu otvorili kako se samo poželjeti može. Već u 9.minuti došli su u vodstvu. Bila je to školski izvedena akcija, koju su završili sjajnim centaršutom Faruka Jusića i prisebnim udarcem mladog Kenana Derviševića, koji je iz neposredne blizine savladao nemoćnog Filipa Vasilja na golu Travnika. Bio je to veliki šok za domaću ekipu, koja prvih pola sata nije ozbiljnije zaprijetila odbrani Rudara. I kad se najmanje očekivalo, domaći su iz prve šanse preko Amera Torlaka u 36.minuti stigli do izjednačenja. Nažalost, igrači Rudara nisu u nastavku materijalizirali svoju bolju igru i šanse, od kojih treba istaći one koje su imali Dervišagić i Hrelja.
I u drugom poluvremenu domaći se orjentišu na odbranu i prepuštaju „Zeleno-crnima“ inicijativu, koji su imali daleko veći posjed lopte i nekoliko zrelih prilika. Ponovo su u realizaciji zatajili Dervišagić i Hrelja,koji su promašali čista dva zicera, kao i kapiten Kobilica, kada je umjesto šuta po golu Vasilja, loptu nesebično dodao Hrelji.
Susret starih rivala protekao je u izuzetno fer i korektnoj igri. Neriješenim rezultatom više mogu biti Travničani, koji su većim dijelom utakmice bili u podređenom položaju.

Trener Rudara Bećir Mehanović nije zadovoljan igrom svog tima, posebno u drugom poluvremenu.
-Utakmicu smo odlično otvorili. Rano smo poveli i imali prilika da sve riješimo već u prvom poluvremenu. Travnik je do izjednačenja stigao iz prve i ja bih rekao jedine prave prilike, dok su moji igrači promašili čak pet zicera. Šteta, jer smo propustili veliku priliku da pobijedimo i preteknemo vodeće Posušje, koje ima bod više od nas, kazao je po završetku utakmice trener Rudara Bećir Mehanović, koji nije imao primjedbi na igru domaćeg tima, kao i na suđenje mladog Pejića iz Gruda.

Travnik – Rudar 1:1
Stadion „Pirota“ u Travniku. Igrano bez prisustva gledatelja. Glavni sudija; Mario Pejić (Grude). Pomoćni suci: Hasan Nanić (Bužim) i Ivo Maglica (Livno). Četvrti sudija: Emir Spahalić (Mostar). Posmatrač suđenja: Filip Jelavić (Gabela). Delegat utakmice: Ivan Tolić (Odžak).
Strijelci: 0:1 Kenan Dervišagić (9), 1:1 Amer Torlak (36).
Žuti kartoni: Marko Baltić i Mušović (Travnik), Gačan, Goralija ,Sadiković i Šubo (Rudar).

NK „TRAVNIK“: Filip Vasilj, Dženis Karić (od 77.Ahmed Hodžić), Senad Tabaković, Nijaz Fazlić, Mirko Vujica, Marko Baltić, Admir Omerbegović(od 90.Neven Vujica),Tarik Sažić, Edis Mušović (od 84.Emir Baltić), Amer Torlak, Šekib Vrebac. Trener: Adnan Beganović.
FK „RUDAR“: Amir Bekan, Eldar Sivac (od 76.Adi Bešić), Faruk Jusić, Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Enis Sadiković, Belmin Kobilica, Belmin Čehajić, Kenan Dervišagić (od 64.Mirza Šubo), Adnan Hrelja (od 76.Tarik Zukić). Trener: Bećir Mehanović.