KakanjLive | Četvrtak, 21.10.2021. godine

Remi Rudara u Tomislavgradu

10.10.2021. - U nevjerovatnim uslovima, teškom terenu, snažnom kišom popraćenom jakim vjetrom, koji nisu dozvoljavali igračima da kreiraju igru i stvore izgledne prilike, susret je završen rezultatom – bez golova 0:0

tomislavvelika

Iako je susret završen bez golova, igrači Tomislava i Rudara zaslužuju sve pohvale na zalaganju I fer i korektnoj igri.  Na natopljenom terenu, uz jaku kišu, vjetar i blato, doista nisu mogli pružiti nešto više. Domaći su imali veći posjed, više od igre, a Rudar zrelije prilike, koje nažalost nisu realizirane. Treba istaći sjajnu intervenciju golmana Čambera, koji je u 55.minuti fenomenalnom odbranom spasio svoj tim.

U ekipi Rudara nije bilo kažnjenih Enisa Sadikovića i Vedina Kulovića, te ozlijeđenog Idriza Džafića, što se itekako osjetilo na igri i konačnom rezultatu. Svoje prve prvoligaške minute zabilježili su debitanti , donedavni juniori, Besim Alajbegović I Osman Bulut.

Tomislav - Rudar 0:0

Gradski stadion u Tomislavgradu. Gledatelja 50. Glavni sudija: Sandi Ljevo iz Mostara. Pomoćnici: Antonio Marčenko (Čitluk) i Anis Kalajdžić (Mostar). Četvrti sudija: Antonio Tomić (Kreševo). Posmatrač suđenja. Amir Medić (Ključ). Delegat:Vinko Begić iz Posušja.

Žuti kartoni: Radoš (Tomislav), Alajbegović i Duraković (Rudar).

TOMISLAV : Mario Čamber, Marko Čerdić, Josip Radoš, Josip Kovačević, Stipan Križanac (od 67.Josip Stipić), Josip Bandić, Karlo Grgić, Branimir Šiško (od 75. Ante Zrinušić), Vinko Gali (od 13. Zvonimir Stanić), Senedin Hadrović, Leo Janković. Trener: Bonislav Perković.

RUDAR: Amir Bekan, Damir Bečak, Mustafa Mušija, Adis Goralija, Omer Musić, Faruk Gačan, Belmin Čehajić, Belmin Kobilica, Besim Alajbegović (od 68. Benaris Duraković),  Davud Čičak (od 74.Osman Bulut), Armir Cibra. Trener: Mirnes Buza.