KakanjLive | Srijeda, 03.06.2020. godine

Remi Mladosti protiv subotičkog Spartaka ŽK

02.02.2020. - Fudbaleri Mladosti odigrali su prvu utakmicu tokom svog boravka na pripremama u Antaliji (Turska)

FK Mladost Doboj Kakanj
Protivnik im je bio srbijanski Super ligaš,ekipa subotičkog Spartaka ŽK,koja je imala prednost od dva gola razlike, ali im to nije bilo dovoljno za pobedu, jer su izabranici trenera Šolbića golovima Bibera i novajlije Nikole Marića uspjeli stići do izjednačenja(2:2).

Obe ekipe su meč odigrale sa dve postave. Subotičani su meč počeli sa mlađom postavom koja je do prednosti stigla u 43. minuti preko Šormaza. U drugom poluvremenu Spartak je zaigrao sa igračima koji su bili nosioci igre u jesenjem dijelu šampionata. U 49. minuti duplirali su prednost golom Miloševića. Zadnjih dvadesetak minuta Mladost je stigla do izjednačenja. Prvo je Edin Biber smanjio na 2:1 da bi šest minuta pre kraja susreta novajlija Nikola Marić(04.08.1997.Rijeka) svojim prvijencom u dresu Mladosti postavio konačnih 2:2.

Prije odlaska u Antaliju, Mladost je odigrala dvije kontrolne utakmice protiv drugoligaša Stupčanice iz Olova (1:0 strijelac Hadžić) i prvoligaša Igmana iz Konjica (strijelci Vazda i Atajić). Po povratku iz Antalije gdje će imati još četiri kontrolna meča, Mladost će imati generalku u Mostaru protiv Veleža.

Spartak Ždrepčeva KrvSpartak Ždrepčeva Krv – Mladost Doboj 2:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Šormaz (43. min), 2:0 Milošević (49. min), 2:1 Biber (74. min), 2:2 Marić (84. min).

SPARTAK ŽK: Dokić, Milutinović, Ivančević, Vidović, Urošević, Jočić, Milić, Jovanović, Leal, Gojkov, Šormaz. Drugo poluvrijeme: Dujmović, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević, Marčić, Vidaković, Srećković, Tufegdžić, Denković, Nikolić.

MLADOST(DK): Velić, Nemanja Nikolić, Isaković, Sadiku, Bajić, Hiroš, Atajić, Dedić, Fanimo, Hadžić, Mirkov. Drugo poluvrije: Bukvić, Mašić, Delić,Duraković, Miloš Nikolić, Begić, Biber, Mujarić, Hrustanović, Marić, Vazda.