KakanjLive | Utorak, 20.04.2021. godine

Ramiz Husić debitirao gostujućom pobjedom

04.04.2021. - U derbiju 20.kola Prve lige Federacije BiH, Rudar u Žepču savladao favoriziranu ekipu VIS SIMM BAU rezultatomn 3:1 i prekinuo crnu seriju proljetnih poraza

zepcerudar
Nakon serije od četiri uzastopna poraza, igrači Rudara zaigrali su kao preporođeni i ostvarili veliki trijumf. Predvođeni novim trenerom, Ramizom Husićem, koji je debitirao gostujućom pobjedom, Zeleno-crni su očitali lekciju Vojvodićevom sastavu i više nego zasluženo slavili.
Kada je u 9.minuti Amir Bekan odbranio penal iskusnom Mahmutoviću, izabranici trenera Husića kao da su dobili krila i stekli još veći motiv. Mirnom i staloženom igrom, uspjeli su kontrolirati stanje na terenu i sve češće dolaziti u prilike za postizanje pogodaka. Mrežu domaćih prvi je načeo Mirza Šubo na asistenciju Adisa Goralije poslije izvedenog kornera, a dvije minute prije odlaska na odmor u listu strijelaca se upisuje mladi Damir Bečak na asistenciju Benarisa Durakovića za 2:0.
U poluvremenu trener Darko Vojvodić ubacuje tri nova igrača i kreće na sve ili ništa. Odbrana Rudara djelovala je dosta igurno, ali je ipak kapitulirala u 63.minuti kada je Mirza Kovač natrčao na jednu odbijenu loptu i matirao golmana Bekana. Domaći su i dalje napadali,dok su Zeleno-crni svoje šanse vrebali iz kontri. Upravo tako su i postigli treći gol. Rezervista Adi Bešić umakao je odbrani domaći i povratnom loptom pronašao Idriza Džafića,kojem nije bilo teško da savlada golmana Kragića.
Svi igrači Rudara dali su svoj maksimum. Ostavili su srce na terenu, kolokvijalno rečeno.Svakako, velike zasluge pripadaju i treneru Ramizu Husiću, koji je taktički nadmudrio kolegu Vojvodića.
-Cijeli tok utakmice moji igrači su djelovali sigurno, borbeno i taktički zrelo. Imali smo kontrolu igre i rezultata, uspjeli nametnuti svoju igru i nedozvoliti protivniku da stvori većim broj šansi. Pored tri data gola u prvom poluvremenu mogli smo postići i veću prednost, ali moramo biti zadovoljni i ovakvim ishodom, koji je malo ko očekivao. Vjerujem u ovu ekipu i ova pobjeda će nam mnogo značiti da mirnije dočekamo naredne susrete, kazao je u izjavi za naš portal novi trener Rudara Ramiz Husić.

VIS SIMM BAU – RUDAR 1:3

Gradski stadion u Žepču. Igrano bez gledatelja. Glavni sudija: Dragan Stojić (Mostar). Pomoćne sudije: Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Antonio Marčinko (Čitluk). Četvrti sudija: Antonio Tomić (Kreševo). Posmatrač suđenja: Salem Kundo (Goražde). Delegat utakmice: Safet Radmilović (Goražde).
Strijelci: 0:1 Šubo (26), 0:2 Bečak (43), 1:2 Mirza Kovač(63) 1:3 Džafić (90+1).
Žuti kartoni: Jamak, Isaković, Huseinspahić i Šero (VIS SIMM BAU), Bekan, Gačan, Šubo, Čehajić, Duraković, Sadiković, Zilić i Karalić (Rudar).
CRVENI KARTON: Haris Konjalić ( VIS SIMM BAU u 90+4.minuti).

VIS SIMMM BAU: Armin Mustačević (od 46. Antonio Kragić), Šerif Hasić, Aladin Isaković, Dino Dizdarević (od 46.Anid Travančić), Dženis Huseinspahić, Haris Konjalić, Dino Kalesić, Karlo Stapić (od 46.Nihad Šero), Nermin Jamak (od 83.Novica Petrović), Mirza Kovač, Selmir Mahmutović (od 59.Elmin Hadžikadunić).. Trener: Darko Vojvodić.
RUDAR: Amir Bekan, Damir Bečak, Benaris Duraković (od 84.Emir Karalić), Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Zlatan Imamović, Enis Sadiković (od 70.Idriz Džafić), Belmin Čehajić, Mirza Šubo(od 90+5.Enio Zilić), Adnan Hrelja (od 79. Adi Bešić). Trener: Ramiz Husić.