KakanjLive | Četvrtak, 21.10.2021. godine

Prva pobjeda Mladosti u novoj sezoni

26.09.2021. - Sjajnom igrom, posebno u drugom poluvremenu, izabranici trenera Radovića prosto su deklasirali ekipu Goražda i više nego zasluženo trijumfovali

mladost_gorazde

Konačno su i igrači Mladosti osjetili slast pobjede. Neočekivano, ali potpuno zasluženo, uvjerljivo su savladali ekipu Goražda i zabilježili prvu pobjedu u novoj sezoni.

Gosti su poveli već u šestoj minuti, kada je Mirza Šubo, donedavni igrač Rudara,  iskoristio grešku Anela Dedića i pogodio za 0:1. Ovaj rani pogodak nije demoralisao igrače Mladosti, koji su preko Dedića i Karića u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golmanu Čulova. Iako su bili bolji rival od gostiju nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Ipak, na samom početku drugog poluvremena domaći stižu do poravnanja, golom Anela Dedića, koji se je iskupio za kardinalnu grešku kod vodećeg gola Goražda.U 65.minuti Dedić po drugi put matira Čulova i od tragičara  stiže do junaka. Igrači Mladosti neposustaju. Pojačavaju napade i golman Čulov bio je na velikim mukama.Za samo dvije minute razigrani izabranici trenera Radovića postižu dva gola i gosti su pred katastrofom. Prvo je u 72.minuti, poslije brze kontre, na asistenciju Grahovca, pogodio mladi Duraković, a samo dvije minute kasnije u listu strijelaca se upisuje i Mahir Karić, koji manirom rasnog strijelca matira nemoćnog Čulova.

Gosti su u 80. Minuti imali veliku priliku da ublaže uvjerljiv poraz jer je sudija Kovačević dosudio kazneni udarac u njihovu korist. U prvom pokušaju Lučić je odbranio udarac Šube, ali je sudija ponovio izvođenje penala. Šubo je iz drugog pokušaja šutirao preko gola.

Bila je ovo prava rapsodija razigranih i raspoloženih igrača Mladosti, posebno u drugom poluvremenu , koji su u svim elementima nogometne igre nadigrali ekipu Goražda, na čijoj klupi je neslavno debitirao iskusni trener Darko Vojvodić.

Mladost – Goražde 4:1

Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 150. Glavni sudija: Stipe Kovačević iz Tommislavgrada. Pomoćnici: Ivo Maglica (Livno) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg). Četvrti sudija: Drago Tabak (Tomislavgrad). Posmatrač suđenja: Ahmet Ibranović (Gradačac). Delegat: Oliver Glibo(Mostar).

Strijelci:0:1 Šubo(6), 1:1 Dedić (47), 2:1 Dedić (65), 3:1 Duraković (72), 4:1 Karić (74).

Žuti kartoni:Duraković, Hodžurda, Karić, Piljug, Kišić i  Bektić (Mladost), Šubo, Dučić i Nidal Čulov (Goražde)

MLADOST (DK): Mladen Lučić,  Elmir Duraković, Emir Hodžurda, Anel  Dedić , Safet Čago, Mahir Karić, Zlatan Imamović (od 80.Faris Hasić),  Vladimir Grahovac,  Dženan Kišić (od 56.Faruk Jusić), Adnan Dudić, Faruk Piljug (od 64.Enver Bektić).  Trener: Dragan Radović.

GORAŽDE: Nejir Čulov, Srđan Antić, Eldin Dučić, Amar Mehić (od 52.Rijad Pljevljak), Vernes Islamagić (od 46.Nidal Čulov), Mirza Šubo, Dejan Jolović (od 68.Samir Čakar), Ammar Đuderija (od 76.Muhamed Salanović),  Vlado Koprivica, Mahir Karić, Kenan Handžić. Trener: Darko Vojvodić.