KakanjLive | Srijeda, 12.05.2021. godine

Prva domaća proljetna pobjeda Rudara

24.04.2021. - Tek u četvrtom proljetnom nastupu na domaćem terenu, Zeleno-crni su postigli prve golove i porazili oslabljenu ekipu bihaćkog Jedinstva uvjerljivim rezultatom 3:0

bihackakanj
Igračima Rudara trebalo je da prođe 292. minute da zatresu protivničku mrežu na svom terenu. To je pošlo za nogom štoperu Faruku Gačanu, koji se nakon prekida najbolje snašao u gužvi pred Badićevim golom i loptu ubacio u protivničku mrežu. Rani pogodak dao je podstrek igračima Rudara da u nastavku djeluju sigurnije i bez problema kontroliraju igru i rezultat. Zeleno-crni su imali veći posjed lopte, konstantno vršili pritisak, stvorili nekoliko prilika, ali napadači nisu bili prisebni i realizacija je izostala.
Bišćani nisu bili na nivou, što je i normalno, jer su bili drastično oslabljeni neigranjem petorice standardnih prvotimaca. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 56.minuti kada je mladi Emir Karalić udvostručio Rudarevo vodstvo. Konačan rezultat postavio je Mirza Šubo u 86.minuti, nakon školski izvedene akcije, čiji su protagonisti bili rezervisti Adi Bešić u ulozi asistenta i Šubo u ulozi golgetera.
Nakon tri domaća kiksa, ova pobjeda je vratila samopouzdanje igračima Rudara, koji su pružili solidnu partiju i najavili izlazak iz rezultatske krize.

Rudar – Jedinstvo 3:0

Stadion Rudara. Igrano bez prisustva gledatelja. Glavni sudija: Dragan Stojić iz Mostara. Pomoćni suci: Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk). Četvrti sudija: Josip Martinović (Čapljina). Posmatrač suđenja: Husein Terzić (Travnik). Delegat utakmnice Renato Buhić iz Mostara.
Strijelci: 1:0 Gačan (22), 2:0 Karalić (56), 3:0 Šubo (86).
Žuti kartoni:Gačan i Imamović (Rudar), Kolenda (Jedinstvo).

RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Enio Zilić (od 82.Adi Bešić), Adis Goralija, Faruk Gačan, Enis Sadiković (od 66.Mirza Šubo), Belmin Kobilica, Belmin Čehajić, Idriz Džafić (od 77.Zlatan Imamović), Adnan Hrelja (od 77.Mustafa Mušija), Emir Karalić (od 77.Anes Vehab). Trener: Ramiz Husić.
JEDINSTVO(Bihać): Isak Badić, Emrah Makić (60.Belmin Muhić), Muris Midžić (od 86.Irman Dizdarić), Rijad Pljevljak, Sinan Samardžić, Ismet Pendek, Dražen Kolenda (od 46.Aldin Salihović), Enis Mašić, Suad Zulić, Ali Panjeta, Tarik Adilović. Trener: Jasmin Đidić.