KakanjLive | Petak, 07.08.2020. godine

PROMO zabilježio važnu pobjedu u Kaknju

25.01.2020. - Važnu utakmicu za oba tima, dobili su gosti iz Donjeg Vakufa.Odlučila je posljednja četvrtina, koju Kakanjci poslovično, veći broj utakmica, uglavnom igraju puno slabije u odnosu na prethodne periode

I jedna i druga momčad maestralno su odigrali treći i četvrti period. Prvo su dominirali Kakanjci, a onda Donjevakufljani. Navijači i jednog i drugog tima, zaista su uživali u svemu što su pokazivali njihovi ljubimci, iz Kaknja u trećem, a iz Proma u četvrtom periodu. Prvo poluvrijeme je proteklo u prosječnoj i izjednačenoj košarkaškoj predstavi.

Malo poena u prvoj četvrtini (11:15). Gosti su, možda iznenadili, agresivnom odbranom na cijelom terenu i na taj način pokazivali više želje i više borbenosti. Domaći su igrali dekoncentrisano i zabilježili šest „prodatih“ lopti i pokazivali slabu organizaciju igre. Nivo više, ali još uvijek nedovoljno za bolji rezultat, domaći su odigrali u drugom periodu kojeg su dobili poenom prednosti 19:18.

Momci Benjamina Šabića, večeras su izgubili dobijenu utakmicu i sada to već postaje hroničan problem za koji u ovom rosteru nema lijeka. U ovoj utakmici vjerevatno, prevagu ne bi donio ni Adnan Arslanagić, koji nije nastupao zbog ozljede zadobijene u prošlom kolu. Mirza Velić je odigrao vrlodobro, posebno u trećem periodu, kada je preuzeo odgovornost i zajedno sa Đorđevićem i Ćurevcem od nerješenog rezultata (44:44) doveo Kakanj do plus 12 (56:44). Bio je to period kada su Kakanjci dominirali, potpuno okrenuli utakmicu u svoju korist, napravili seriju od 18:0 (62:44). Tricu za pamćenje „sa parkinga“ ubacio je Vela za rezultat 47:44 i bio je to prelomni trenutak za odličnu igru Kaknja u trećem kvartalu kojeg su riješili u svoju korist 34:16. Ubacili su više poena nego u cijelom prvom poluvremenu.Činilio se da do kraja utakmice neće biti neizvjesnosti, jer je trideset minuta završilo rezultatom od 15 poena razlike za tim Kaknja (64:49), a konačno su se probudili i domaći navijači. Izgledalo je da su Kakanjci „već pobjedili“ ...

U četvrtom periodu se očekivalo da će domaći tim nastaviti sa ritmom i efikasnošću iz prethodnog perioda, međutim sve se okrenulo u korist Proma. Odlučujuće role odigrali su Cerlbe Ervin (21) i Stavian Allen (17). Držali su loptu, kontrolisali utakmicu i rezultat u zadnjih deset minuta. Kakanjci poslovično, veći broj utakmica, tokom ovog prvenstva u zadnjem periodu igraju manje efikasno,  i slabije stoje na parketu u odnosu na prethodne periode. To je hronični problem za Benjamina Šabića i njegove igrače koji nikako da pronađu rješenje da sačuvaju igru i prednost koju do tada ostvare. Utakmice u Tuzli, Čapljini, Mrkonjić Gradu, pa i prva utakmica sa Promom u Donjem Vakufu, uglavnom su izgubljene nakon dobre igre i boljeg rezultata u većem dijelu utakmice.

Najbolji u ekipi Kaknja bio je Haris Ćurevac sa 20 postignutih poena. Mirza Velić je ubacio 17, a Refik Bašić 12 poena. U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Ervin Carable sa 21 poenom i Stavian Alen sa 17 poena. Nedim Mustafica je ubacio 13 poena uz 9 kokova, dok je Imaran Fazlić imao double-double učinak sa 11 poena i 11 skokova.

Duel sa parketa, prenio se i na tribine. Vjerni navijači Proma, večeras su se radovali u Kaknju. Domaći navijači su dobili jednu četvrtinu, dok su u tri perioda gostujući , složnije i glasnije bodrili svoju ekipu.

Pošto će najvjerovatnije oba tima igrati ligu za opstanak, poslije ove utakmice Promo ima dvije pobjede u duelima s Kakanjcima. Dobili su košarkaše Kaknja i na domaćem i na gostujućem terenu. Kakanjci su propustili priliku da uhvate posljednji korak prema Ligi za prvaka, a Promo je učvrstio svoju startnu poziciju u Ligi za opstanak. Sve to večeras bilo je u igri, a priliku su bolje iskoristili gosti.

KK Kakanj – KK PROMO
(11:15, 19:18, 34:16, 13:30)

Dvorna KSC Kakanj. Utakmica 16. kola košarkaškog Prvenstva BiH. Gledalaca 700. Sudije: Ademir Zurapović, Mila Čavara i Ivan Jurić. Delegat: Darko Frganja.

KK Kakanj: Ermin Dedić 5, Ernes Mešinović 6, Jovan Đorđević Marinković 9, Alen Aladin, Haris Ćurevac 20, Mirza Velić 17, Damir Pirić, Mirsad Pilavdžić 8, Nermin Buza, Refik Bašić 12, Faris Sikira. Trener: Benjamin Šabić, Asistent: Mirnes Ganić.

KK PROMO: Stavian Allen 17, Cerlbe Ervin II 21, Admir Džihan 2, Dino Alkić, Alija Islamović 4, Ismail Hodžić, Imran Fazlić 11, Nedim Mustafica 13, Sedin Karavdić, Prince Orizu 3,Denis Milinović, Vuk Miladinović 8. Trener: Kenan Jugo.