KakanjLive | Srijeda, 12.05.2021. godine

Poraz Kaknja na zadnju loptu

07.02.2021. - Devet sekundi do kraja bilo je 79:79. Domaći su poenima iz slobodnih bacanja došli do 81:79. Kakanjci su imali samo četiri sekunde da ubace poene za pobjedu

zrinjskikakanj
Pet igrača Kaknja u ovoj utakmici je provelo na terenu više od 35 minuta i bez obzira na poraz, igrači Benjamina Šabića su pokazali veliku želju i energiju da osvoje bodove, koji su u samoj završnici pripakli Zrinjskom.

U zadnjoj minuti utakmice Sreten Knežević pogodio je za 79:77, a nakon što su gosti promašili svoj napad Luka Anđušić je izgubio loptu i ostavio Kaknju 19 sekundi za napad. Domaći su pravili prekršaj kako bi oni dobili zadnji napad, a Amerikanac iz redova Kaknja Jalen Ross pogodio je oba bacanja (79:79) devet sekundi do kraja. Domaći Amerikanac, Carlbe Ervin, uzeo je loptu u svoje ruke i iznudio prekršaj. Ervin je pogodio oba slobodna bacanja, a u preostale četiri sekunde Ross je imao težak zadatak. Iz nepovoljne pozicije i velike udaljenosti trebao je pogoditi tri pona za osvajanje bodova u Mostaru. Pogodio je obruč i bodovi su ostali u Mostaru.

HKK Zrinjski -KK Kakanj 81:79
(23:25, 21:14, 23:29, 14:11)

Košarkaško prvenstvo BiH, 17. kolo. Sportska dvorana Bijeli Brjeg u Mostaru. Sudije: Božidar Radanović, Dragan Komar, Miljan Kovačević. Delegat: Dragan Kralj.

Zrinjski: Robert Soldo, Mateo Zovko 6, Tihomir Vranješ 13, Ervin Carlbe 16, Matej Perković, Ivan Zlomislić 12, Sreten Knežević 14, Mile Čović, Omar Pajić 3, Dragan Džajić, Luka Anđušić 13. Trener: Zoran Glomazić.
Kakanj: Jackon Dubinski 15, Sead Delibašić, Zlatan Tepić, Aldin Muflizović 19, Imran Fazlić 9, Jalen Malik Ross 21, Alija Islamović 5, Miloš Pajović 10, Faris Sikira, Džan Pirić. Trener: Benjamin Šabić.