KakanjLive | Ponedjeljak, 01.03.2021. godine

Pobjeda Rudara protiv imenjaka iz Breze

07.02.2021. - U trećoj kontrolnoj utakmici, koju su odigrali na terenu s plastičnom podlogom u Visokom, „Zeleno-crni“ uvjerljivo savladali drugoligašku ekipu Rudara iz Breze

VisokoRUDARSa utakmice dva Rudara u Visokom

Trener Rudara Bećir Mehanović utakmicu je počeo u sastavu koji je u jesenjem dijelu osvojio rekordni broj bodova, s tim što su umjesto Faruka Jusića i Kenana Dervišagića igrali Adi Bešić,odnosno Mirza Šubo. Startnu postavu u formaciji 1-3-4-3 sačinjvali su; Bekan –Musić, Goralija, Gačan -Sivac, Bešić, Sadiković, Kobilica- Čehajić, Šubo i Hrelja. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, premda su izabranici trenera imali veći posjed i nekoliko povoljnih prilika i pogođenu stativu (Hrelja 11.minuta). U poluvremenu Mehanović šansu pruža novajlijama, mladom Selimu Žuni (18.), koji je stigao iz zeničkog Čelika i Idrizu Džafiću (28.) koji je „Zeleno-crni“ dres nosio u sezoni 2015/16, kada je odigrao 27 utakmica i postigao sedam golova. Od 60. minute šansu dobili golman Samir Selimović, Benaris Duraković, Zlatan Imamović i Damir Bečak, dok su Mustafa Mušija, Anes Vehab, Malik Gačić, Tarik Zukić i Emir Karalić u igru ušli u 75.minuti.

SelimIdrizSelim Žuna i Idriz Džafić debitirali protiv brezanskog Rudara

U drugom poluvremenu igrači Rudara zaigrali su angažovanije i permanentno vršili pritisak na gol brezanskog drugoligaša. Ofanziva se isplatila jer su za samo tri minuta postignuta dva gola. Prvo je u 61.minuti Omer Musić iz slobodnog udarca zatresao prtotivničku mrežu, a tri minute kasnije, nakon centaršuta kapitena Belmina Kobilice, štoper brezanskog Rudara nespretno reagira i loptu šalje u vlastitu mrežu. Konačan rezultat 3:0 postavio je povratnik Idriz Džafić na asistenciju Kobilice.
Trener Mehanović šansu je pružio svim kandidatima, osim lakše povrijeđenom Eniu Ziliću.
Do početka proljetne sezone planirane su još tri kontrolne utakmice. Sljedeća je protiv Unisa iz Vogošće 13.02. u Visokom, zatim 20.02.u Travniku sa istoimenim prvoligašem, a generalka je zakazana za 27. februar u Tešnju protiv TOŠK-a, na kojoj će igrati postava koju Mehanović planira izvesti na otvaranju proljetne sezone na gostovanju u Čapljini.