KakanjLive | Ponedjeljak, 27.09.2021. godine

Novi poraz Mladosti

28.08.2021. - Donedavni premijerligaš poražen je na gostovanju u Hadžićima od domaće ekipe Radnika i nakon tri odigrana kola nalazi se na posljednjem mjestu bez osvojenog boda

mladosthadzici

Radnik je bez većih problema savladao Mladost, koja nije uspjela pružiti jači otpor. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu kada su domaći postigli dva gola. Prvo je  mladog Hanana Sejmena savladao Faris Fejzić već  u 5. minuti, a zatim je vlastitu mrežu  zatresao Harun Jelovac u 23. minuti. Iako su od 37. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Benjamina Šehića, domaći su uspjeli postići još jedan pogodak. Strijelac je bio Mithat Novalić u 53.minuti.

Radnik - Mladost 3:0

Gradski stadion u Hadžićima. Gledalaca 100. Glavni sudija: Jure Delić (Mostar). Pomoćni suci: Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk). Četvrti sudija: Emir Spahalić (Mostar). Posmatrač suđenja: Besim Dervišbegović (Orašje). Delegat: Mato Itrić (Brčko).

Strijelci: 1:0 Faris Fejzić (5), 2:0 Harun Jelovac (AG u 23.), 3:0 Mithat Novalić (53).

Žuti kartoni: Oputa I Čeman (Radnik), Dudić I Kišić (Mladost).

Crveni karton: Benjamin Šehić (Radnik 37.minuta zbog drugog žutog kartona).

RADNIK: Alem Mujezinović, Edin Kovačević, Sedin Ramić, Faris Fejzić, Armin Šljivar, Tarik Oputa, Amar Konjhodžić (od 86. Almedin Đerzić), Benjamin Šehić, Enes Kazić (od 77. Eldar Rizvo), Mithat Novalić (od 83. Sanjin Čeman), Elvis Sadiković. Trener: Nihad Kazić.

MLADOST(DK): Hanan Sejmen, Adnan Dudić, Anel Dedić, Safet Čago (od 55. Kerim Bajrić), Enver Bektić, Mufid Salčinović (od 75. Nikola Cicović), Mahir Karić (od 59. Ognjen Radović), Harun Jelovac (od 46. Zlatan Imamović),Vladimir Grahovac, Dženan Kišić (od 75. Faruk Piljug), Faris Hasić. Trener: Dragan Radović.