KakanjLive | Srijeda, 20.01.2021. godine

Nova pobjeda odbojkaša Kaknja

19.12.2020. - U okviru 12.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, odbojkaši Kaknja nadigrali visokopozicioniranu ekipu Bosne iz Kalesije i zabilježili maksimalnu pobjedu (3:0)

kakanjvrsta
Nakon prošlonedjeljnog uspjeha u Ljubinju, izabranici trenera Almira Aganovića upisali su novu, petu po redu pobjedu. U dvoboju sa trećeplasiranom ekipom Bosne iz Kalesije, igrači Kaknja osatvarili su maksimalnu pobjedu. Tokom cijele utakmice bili su dominantniji i sva tri seta riješili u svoju korist za samo 57 minuta. Do pobjede su došli mnogo lakše nego se očekivalo, što se može zaključiti po uvjerljivosti u sva tri seta u kojima su gostima prepustili samo 43 poena.

Dobra igra i druga uzastopna pobjeda najava su izlaska iz rezultatske krize, čiji su razlozi, prema mišljenju trenera Aganovića, česti izostanci ključnih igrača zbog bolesti i ozljeda.

-Konačno smo bili kompletni i odigrali jednu kvalitetnu utakmicu. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem svih igrača koji su dali sve od sebe. Bosna je bila oslabljena , to smo znalački iskoristili, ostvarili maksimalnu pobjedu i osvojili tri važna boda za bijeg iz donjeg dijela tabele, istakao je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.
Poslije ovog kola Kakanj je ostao na 6.mjestu sa 15 osvojenih bodova. U narednom kolu u Kaknju gostije posljednjeplasirana ekipa Maglića iz Foče, koja u dosadašnjem dijelu prvenstva jedina nije osjetila slast pobjede i to je prilika igračima Kaknja da ostvare treću uzastopnu pobjedu.

Kakanj 78 – Bosna (Kalesija) 3:0

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Igrano bez gledatelja. Sudije: Nikola Kozić (Ljubinje) i Srđan Cvijanović (Modriča). Delegat; Nihad Mulaosmanović (Tuzla). Prvenstvena utakmica 12.kola Premijer lige BiH. OK“Kakanj 78“ – Bosna (Kalesija) 3:0, po setovima; 25:16, 25:19, 25:8.

OK KAKANJ 78: Adin Kadrić, Muhamed Begić, Muris Krivokapa, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Marko Tadić, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab, Ajdin Srebrenica, Faris Čobo. Trener: Almir Aganović.
OK „BOSNA“ (Kalesija): Jasmin Požegić, Mirnes Idrizović, Asmir Brigić, Mensur Alić, Vehid Husanović, Abdulkabir Alić, Kean Hasanović, Ensal Mešić, Nadir Mujkić, Irfan Kovačević, Milan Boršnar, Maid Salihović. Trener: Edin Gogić.