KakanjLive | Subota, 04.07.2020. godine

MOK Jedinstvo pobjednik Kupa Federacije BiH

22.12.2019. - Izabranici trenera Edina Bakovića ponovili uspjeh iz dva prvenstvena susreta i identičnim rezultatom (3:1) slavili u finalu Kupa Federacije BiH i zasluženo osvojili pobjednički pehar

Igra koju su demonstrirali igraćči Jedinstva i Kaknja bila je dostojna finala Kupa Federacije.Igrači dvije vodeće ekipe prikazali su kvalitetnu odbojku koja je mogla zadovoljiti probirljivu  brčansku publiku.Podatak da je utakmica trajala 101. minutu potkrepljuje našu gornju konstataciju. Posebno su bili zanimljivi prvi i četvrti set koji su trajali 26, odnosno 28 minuta. U prvom su više pokazali izabranici trenera Aganovića, kojeg su riješili u svoju korist na poen razliku (26:24). U drugom i trećem setu potpuna dominacija Brčaka. Predvođi reprezentativcem Veliborom Vukovićem, domaći su imali permanentno vodstvo i gosti su u drugom ostali na 17, a u trećem na samo 16 osvojenih poena. Loše izdanje u ova dva seta nije destabiliziralo Švabine pulene.Naprotiv, u četvrtom, odlučujem setu, bili su ravnopravan protivnik i pružili snažan otpor.Pali su tek u 28.minuti i domaći su definitivno ovjeri naslov pobjednika.

Nakon dvije prvenstvene pobjede Jedinstvo je i u finalu Kupa Federacije slavili s identičnim rezultatom – 3:1 i potvrdilo svoju ovogodišnju dominaciju.

Pobjednički pehar kapitenu MOK Jedinstvo, Veliboru Vukoviću, uručio je predsjednik OS BiH Alija Fatić.

MOK“ Jedinstvo“ –OK „Kakanj 78“  3:1

Dvorana  JU Gimnazija u Brčkom. Gledalaca 500.Sudije: Armin Mujkić(Zenica) i Muris Osmić(Lukavac).Delegat: Aldijana Zonić (Tuzla). Finalna Kupa Federacije BiH- MOK „ Jedinstvo“-OK“Kakanj 78“  3:1, po setovima; 24:26, 25:17, 25:16, 25:22.

MOK „JEEDINSTVO“ BRČKO: Joca Đukić, Saša Plavšić, Đuro Ganilović, Drago Todorović, Radoslav Ćuk, Srđan Marković, Velibor Vuković, Marko Marjanović,Stefan Mirković, Aldin Oković, Mihajlo Simić, David Balać.Trener:Edin Baković.

OK“KAKANJ 78“: Džemil Jelašković, Hasan Hadžić, Faris Čobo, Edin Mehić, Muris Krivokapa, Danilo Ružić, Armin Šljivo, Adin Fazlić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab.Trener:Almir Aganović. Pom.trener:Mirza Demir.