KakanjLive | Ponedjeljak, 27.09.2021. godine

Mladost poklekla u finišu burnog meča u Srebreniku

11.09.2021. - U dva navrata igrači Mladosti imali su dva gola prednosti, ali su nažalost pokleki u posljednjim trenucima i ostali bez bodova

gradina

Ekipa Gradina, napravila  preokret i  došla do novih bodova

Pomalo nevjerovatan susret odigrali su Gradina i Mladost. Bila je to golijada kakva odavno nije viđena na prvoligaškim terenima .  Zasluge pripadaju igračima oba tima, posebno dvostrukim strijelcima Semiru Dediću (Gradina) i  Anelu Dediću (Mladost), te brzonogom Zvonimiru Mikiću, koji je bio asistent kod tri postignuta gola domaćih igrača.

Prvo poluvrijeme pripalo je Mladosti, koja je golovima  Grahovca i Dedića na odmor otišla s dva gola prednosti.  Kada je Arnel Dedić u 61.minuti svojim drugim golom savladao Jasmina Kišića i ponovo svom timu osigurao  dva gola  prednosti, činilo se da će gosti doći do prve prvoligaške pobjede. Ipak, domaći se nisu predavali  i to im se isplatilo.  Za samo četiri  minute postigli dva gola (Mehmedović i Dedić) i stigli do izjednačenja. Tri minute prije kraja Ahmed Šabić matira iskusnog Lučića i tri boda pripala su Gradini, koja je velikim preokretom  stigla do novog trijumfa.

Gradina – Mladost 4:3

Stadion Gradine u Srebreniku. Gledatelja  200. Glavni sudija: Filip Antić (Orašje). Pomoćnici: Edin Redžović (Sarajevo) i Mirza Čehaja (Goražde). Četvrti sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Eldis Prošić (Cazin). Delegat: Nedžad Tanjo (Goražde).

Strijelci: 0:1 Grahovac (5), 0:2 Anel  Dedić (45), 1:2 Semir Dedić (46), 1:3 Anel Dedić(61), 2:3 Mehmedović (69), 3:3 Semir Dedić (73), 4:3 Ahmed Šabić (87).

Žuti kartoni: Hasanbegović i Mehmedović (Gradina), Salčinović, Dedić, Lučić, Duraković, Radović I Grahovac (Mladost).

GRADINA: Jasmin Kršić, Semir Suljić (od 46. Milan Nenad), Eldin Hasanbegović, Samir Delić (od 90.Kenan Pašić), Dino Andrić, Enes Brčkalić, Ahmed Šabić (od 90.Ahmed Hasanbegović),Eldin Mustafić (od  46.Eldin Mehmedović), Stefan Vasiljević, Zvonimir Mikić,  Almir Omerović(od 46.Mirsad Čabrić). Trener: Samir Adanalić.

MLADOST (DK): Mladen Lučić,  Elmir Duraković, Emir Hodžurda, Anel Dedić,  Safet Čago (od 76. Adnan Dudić), Mufid Salčinović , Mahir Karić, Zlatan Imamović (od 64. Faris Hasić),  Vladimir Grahovac, Dženan Kišić (od 89. Faruk Piljug), Ognjen Radović.  Trener: Dragan Radović.