KakanjLive | Ponedjeljak, 25.05.2020. godine

Mladost pala u sudijskoj nadoknadi

29.02.2020. - U okviru 21. kola Telecom Premijer lige, nogometaši Mladosti poraženi od ekipe Širokog Brijega i ostali u opasnoj zoni za ispadanje

sirokidobojBio je to izuzetno zanimljiv i uzbudljiv meč u kojem su Širokobriježani golom rezerviste Alena Jurilja došli do značajne pobjede u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Početak je bio u znaku domaćih koji su preko Hiroša i Fanima pokušali savladati Zlomislića. Širokobriježani su uzvratili u 16. minuti kada je Marin Glavaš šutirao iz voleja, a Bukvić sjajanom intervcenijom spasio svoj gol. U 25. minuti golman Martin Zlomislić brani udarac  Fanima nakon solo prodora, a na drugoj strani Pervanov udarac brani Semir Bukvić.

Na prvi gol čekalo se 32 minute, kada je Široki poveo s 1:0. Na asistenciju Ante Hrkača, kapiten Dino Ćorić je lob udarcem matirao Bukvića.Već u 40. minuti Nedim Hadžić poravnava na 1:1 i na odmor se odlazi bez prednosti, premda su i jedna i druga ekipa propustile povoljne prilike.

U nastavku prvi prijete gosti, ali udarac Viktora Angelova blokira kapiten Isaković. U sedmoj minuti nastavka prilika za Široki, ali Isaković blokira udarac Angelova..

Gosti su po drugi put  poveli. Bilo je to u 51. minuti kada je visoki  Radeljić na idealan centaršut Pervana  glavom pogodio. Slavlje gostiju opet je kratko trajalo. Fanimo već u narednom napadu na asistenciju mladog Hadžića matira Zlomislića za 2:2.

Potom bilježimo povredu iskusnog Isakovića u redovima Mladosti i situaciju kada su igrači domaćeg tima tražili penal jer su uvidjeli da je Radejić igrao rukom, no sudija Musić nije vidio ništa sporno. Ponovo su domaći u 87. minuti tražili kazneni udarac ali Musić ništa nije svirao.Zbog prigovora s klupe je udaljio službenog predstavnika Mladosti Amara Mušiju.

U  burnom finišu, u nadoknadi sudijskog vremena nakon ubačaja razigranog Branimira Cipetića, Širokobriježani stižu do trećeg gola i pobjede rezultatom 3:2. Strijelac gola bio je rezervista Alen Jurilj.

Mladost – Široki Brijeg 2:3

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca: 600. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo). Pomoćnici: Boris Dujmović (Mostar) i Damir Lazić (Brčko). Četvrti sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Antonio Blažević (Višići). Delegat utakmice: Ljuban Frljić (Vitez).

Strijelci: 0:1 Ćorić (32), 1:1 Hadžić (41), 1:2 Radeljić (51), 2:2 Fanimo (52), 2:3 Jurilj (90+2).

Žuti kartoni:Nemanja Nikolić (Mladost), Marko Jurić (Široki Brijeg).

FK MLADOST (DK): Semir Bukvić, Nemanja Nikolić, Ivan Dujmović, Aladin Isaković (od 61.Miloš Nikolić), Rijad Sadiku, Amar Begić, Anel Dedić (Anes Vazda)) Amer Hiroš, Mathias Fanimo, Nedim Hadžić, Nikola Marić (od 57. Bahrudin Atajić). Trener: Fahrudin Šolbić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Martin Zlomislić, Branimir Cipetić, Josip Barišić, Stjepan Radeljić, Ante Hrkač, Dino Ćorić,Bože Vukoja, Marin Glavaš (Alen Jurilj) Marko Jurić od 65. (Stipe Jurić),  Marko Pervan,  Viktor Angelov. Trener: Toni Karačić.