KakanjLive | Nedjelja, 27.09.2020. godine

Mladost na Koševu poklekla u burnom finišu

07.03.2020. - Hrabrom i taktički zrelom izabranici trenera Šolbića pružili sjajan otpor aktuelnom prvaku, koji je do pobjede došao golom Benjamina Tatara u 86.minuti

mladostsarajevo
Prvih 15-tak minuta protekao je u ispitivanju snaga i bez prilika Na prvu šansu se čekalo 18 minuta, kada je Amar Rahmanović izigrao odbranu gostiju, ali ga je na kraju zaustavio golman Emil Velić. Gosti su bili opasni iz kontri, posebno preko brzonogog Fanima, ali odbrana Sarajeva nije se dala iznenaditi. U 29. minuti velika šansa za aktuelnog prvaka, kada je nakon ubačaja Dušana Hodžića s desne strane, Mersudin Ahmetović s pet metara loptu glavom poslao pored gola.Bio je to nagovještaj burnog prvog dijela utakmice.Prvo je Rahmanović bio u gol-šansi, da bi zatim u 41.minuti Rijad Sadiku propustio zicer. Samo minutu kasnioje stiže kazna.Poslije kornera Rahmanović glavom spušta loptu, a defanzivac Hrvoje Miličević s peterca iz gužve matira Velića za 1:0.
Međutim, radost domaćih je kratko trajala, jer su gosti već u narednom napadu stigli do izjednačenja. Mladi Anes Vazda sjajnim udarcem sa više od 25 metara pogađa i postavlja rezultat prvog poluvremena od 1:1.

I u drugom poluvremenu Mladost je bila ravnopravan prtotivnik. Istina, domaći su imali veći posjed, češće napadali, ali bez pravih prilika. U 57. Fanimo iz slobodnog udarca snažno šutira i golman Kovačević krajnjim naporom spašava svoj gol. Igra Sarajeva bila je poprilično bezidejna i odbrana Mladosti s lakokoćom zaustavljala napade Bordo tima.

U 75. minuti bilježimo prvu pravu priliku za Sarajevo. Rahmanović je probio odbanu, lopta dolazi do Ahmetovića, ali njegov udarac završava tik pored gola gostiju. U 82.minuti golman Velić odbranio je udarac glavom štopera Miličevića.Sarajevo je još više i jače pojačalo napade i odbrana Mladosti bila je na velikim iskušenjima u finišu ovog zanimljivog susreta.I kad se očekivao kraj, odbrana gostiju je poklekla. Sjajnu akciju Salčina i Rahmanovića u 86.minuti materijalizirao je pobjedonosnim golom Benjamin Tatar za konačnih 2:1.
Ne može se reći da pobjeda Sarajeva nije zaslužena.Međutm, da su izabranici trenera ostali neporaženi ne bi bilo iznenađenje jer su ostavili sjajan utisak. Hrabrom i taktički zrelom, igrom pružili su jak otpor aktuelnom prvaku i malo je nedostajalo da osvoje veliki bod.

Sarajevo – Mladost 2:1

Stadion „Asim Ferhatović-Hase“. Gledatelja 3.500. Glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Čertvrti sudija:Luka Bilbija (Prijedor). Posmatrač suđenja: Semir Kaplan (Stolac). Delegat utakmice: Željko Grbić (Banja Luka).
Strijelci:1:0 Miličević(41), 1:1 Vazda (43), 2:1 Tatar (86).
Žuti kartoni:Mustedanagić, Tatar i Rahmanović (Sarajevo), Sadiku, Duraković, N.Nikolić, Velić i Hiroš (Mladost).

FK“SARAJEVO“: Vladan Kovačević, Dušan Hodžić(od 82.Halid Šabanović), Đani Salčin, Amer Dupovac, Hrvoje Miličević, Mirko Oremuš, Nebojša Gavrić (od 60.Zidenin Mustedanagić), Benjamin Tatar, Amar Rahmanović, Ivan Jurić(od 70. Krste Velkoski), Mersudin Ahmetović. Trener: Vinko Marinović.
FK“MLADOST“ (DK): Emil Velić, Nemanja Nikolić, Benaris Duraković (od 72. Ivan Dujmović), Miloš Nikolić, Rijad Sadiku, Aleksandar Mirkov, Amer Hiroš, Anes Vazda, Bahrudin Atajić(od 77. Anel Dedić), Mathias Fanimo, Nedim Hadžić. Trener: Fahrudin Šolbić.