KakanjLive | Subota, 31.10.2020. godine

Košarkaši Kaknja porazili Čapljinu

04.10.2020. - Jackson Dubinski, sa dvije trice u posljednjih 59 sekundi, prvo je izjednačio rezultat na 67: 67, a zatim je osam sekundi prije kraja ubacio drugu tricu za 67:70 i poenima u samoj završnici donio pobjedu košarkašima Kaknja

HKKCapljinaU zeleno-crnoj sportskoj opremi: Gavranić, Pajović i Dubinski/Foto: Čapljinskiportal

Domaći tim Čapljine otvorio je utakmicu sa 9:0. Prve poene za Kakanj postigao je Nemanja Gavranić za 9:3 i to poslije pune četiri minute igre. Sve pokušaje do tada zaustavila je odbrana Čapljine i činilo se da će ova utakmica završiti katastrofalno po Kakanjce. Međutim, kako je prvih pet minuta utakmice pripalo domaćem timu, narednih pet minuta pripalo je gostima, tako da je četvrtina završila sa dva poena razlike za tim Borisa Džidića.

U drugom periodu, igrači Kaknja, vođeni Benjaminom Šabićem sa klupe, u 16. minuti utakmice dolaze do prve prednosti od jedan poen razlike. U pravom trenutku tricu je pogodio Mirza Velić i preokrenuo na 29:30. Od tog preokreta, osjetilo se samopouzdanje u timu Kakanjaca i prvo poluvrijeme je riješeno upravo sa prednošću od jednog poena za Kakanj 35:36.

Treći period je završio rezultatom 51:51. Krajem ove četvrtine, kod rezultata 45:45, odlučivale su trice, koje su ubacili Dubinski za 45:48 i Gavranić za 45:51. Ivelja i Naletilić su do kraja trećeg period poravnali rezultat na 51:51.

Domaća ekipa je odlično otvorila posljednjih deset minuta. U 36.minuti utakmice vodili su devet razlike 65:56.U naredne dvije minute, Čapljinci su ubacili samo dva poena, a košarkaši Kaknja osam i minutu i 33 sekunde do kraja domaći su imali prednost od tri poena 67:64. Tada na scenu stupa Jackson Dubinski i sa dvije trice donosi pobjedu svome timu.

Kod domaćih najbolji su bili Ivelja sa 19, Sudžum sa 16 i Naletilić sa 15 koševa, dok su goste predvodili Fazlić sa 17, Dubinski sa 15 i Muflizović sa 10 koševa.

KK Čapljina - KK Kakanj 67:70 (35:36)
( 18:16, 17:20, 16:15, 16:19)

Utakmica prvog kola prvenstva BiH. Dvorana u Čapjini. Sudije: Suci: Dragan Porobić, Božidar Radanović i Miljan Kovačević. Opunomoćenik: Dragan Kralj.

ČAPLJINA: Aleksa Jugović, Ante Musulin, Nino Herenda, Josip Naletilić 15, Emad Nezirić, Đorđe Savković 5, Matija Milin 5, Jure Brajković 7, Karlo Lukačić, Vladimir Ivelja 19, Gojko Sudžum 16, Branislav Radak. Trener: Boris Džidić. Pomoćni trener: Amar Krpo.

KAKANJ: Jackson Dubinski 15, Sead Delibašić, Zlatan Tepić, Aldin Đelmo 8, Aldin Muilizović 10, Damir Pirić, Imran Fazlić 17, Mirza Velić 5, Nemanja Gavranić 7, Alija Islamović 4, Miloš Pajović 4, Faris Sikira. Trener: Benjamin Šabić. Pomoćni trener: Mirnes Ganić.