KakanjLive | Nedjelja, 27.09.2020. godine

Kakanj namučio Sparse

29.02.2020. - U dosta neizvjesnoj utakmici košarkaši Kaknja su pružili jak otpor Sparsima u dvorani na Grbavici, ali ipak nisu izdržali

sparskakanjgrb

Poslije vrlodobro odigrane druge četvrtine, Kaknjci su pokazali da u ovoj utakmici mogu parirati Sparsima.Na poluvrijme se otišlo samo sa dva poena razlike za domaći tim, a onda je Kakanj odlično otvorio treći period sa serijom od 0:7 i do kraja ovog četvrtineigralo se u egalu i u zadnjih deset minuta se ušlo nerješenim rezultataom 54:54.

Bez obzira što se Spars mučio u pokušajima da rezultatski odmakne, teško se moglo očekivati da će Kakanj iznenaditi. Sve je bilo puno jasnije kada su domaći zadnjih deset minuta otvorili serijom od 10:0. Uspjeli su se igrači Benjamina Šabića vratiti, mešutim u odlučujućim trenucima Sparsi su pokazali da imaju više koncentracije i mirniju ruku.

OKK Spars Realway – KK Kakanj 81:74
(19:10, 20:27,15:17, 27: 20)

Sportska dvorana: Novo Sarajevo. Utakmica 19. kola košarkaškog Prvenstva BiH. Gledalaca 150. Sudije: Dragan Kralj, Božidar Radanović i Dragan Komar. Delegat: Hariz Bilić.

OKK Spars Realway: Darrion Strong Moore 11, Nejc Klavzar 5, Harun Huseinpašić, Adin Vrabac 8, Sandi Grubelič 10,Vojin Ilić, Imran Polutak 2,Enis Memić 11, Kenan Kamenjaš 14, Nedim Buza 18, Branislav Đekić 2. Trener: Nedim Dzemić. Pomoćni trener: Srđan Stanić.
KK Kakanj: Ermin Dedić 17, Adnan Arslanagić 16, Ernes Mešinović 2, Jovan Đorđević Marinković 6 , Faris Sikira, Haris Ćurevac 6, Mirza Velić4, Damir Pirić, Džan Pirić, Nermin Buza 3, Refik Bašić 8, Auston Calhoun 12. Trener: Benjamin Šabić, asistent: Mirnes Ganić.