KakanjLive | Ponedjeljak, 01.03.2021. godine

Još jedna pobjeda odbojkaša Kaknja

14.02.2021. - U okviru 16.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, odbojkaši Kaknja na gostovanju u Brčkom porazili ekipu MOK “Jedinstvo“ i nastavili seriju pobjeda u drugom dijelu sezone

kakanjvrsta
Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda odbojkaša Kaknja, koji u nastavku sezone igraju kao preporođeni. Premda su na derbi u Brčko otputovali sa samo osam igrača, izabranici trenera Almira Aganovića, uspjeli su savladati podmlađenu ekipu Jedinstva, koju s klupe predvodi nekadašn ji uspješni trener OK“Kakanj 78“, Edin Baković. Može se reći da je učenik (Aganović) nadmudrio učitelja (Baković)!

Domaći su bolje otvorili meč. Prvi set , koji je trajao pola sata, Brčaci su riješili u svoju korist na poen razliku (28:26). Bilo je to sve što su izabranici trenera Bakovića postigli u ovom susretu. Preostala tri seta igrači Kaknja odigrali su veoma dobro i riješili u svoju korist i zasluženo slavili. Imali su potpunu dominaciju i pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Ova pobjeda ima poseban značaj jer su igrači Kaknja preuzeli petu poziciju od Jedinstva i stekli realne šanse da se do kraja sezone nađu među vodećom četvorkom i ispune cilj uoči doigravanja za prvaka.

MOK „Jedintvo“ – OK“Kakanj 78“ 1:3

Dvorana JU Gimnazija Brčko. Igrano bez gledatelja. Sudije:Ljiljana Jovanović (Mrkonjić Grad) i Adnan Abadžija (Ilijaš). Delegat: Predrag Antunović (Banja Luka). Utakmica 16.kola Premijer lige BiH. MOK“Jedinstvo“ – OK“Kakanj 78“ 1:3, po setovima; 28:26, 18:25, 20:25, 16:25.

MOK“JEDINSTVO“ BRČKO: Đorđe Ganilović, Radoslav Ćuk, Stefan Mirković, Stefan Lopatić, Amar Spahić, Petar Ignjatović, Srđan Mitrović, Emir Pezerović, Bahrija Zenović, Ognjen Mitrović, Azur Kurtović i David Balać. Trener: Edin Baković.
OK“KAKANJ 78“: Rijad Begić, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Marko Tadić, Armin Fejzović, Armin Vehab i Sejdin Mustafić. Trener: Almir Aganović.
Rezultati 16.kola: MOK“Jedinstvo“ – „Kakanj 78“ 1:3, Bosna (Sa)-Ljubinje Bankom 3:0, Mladost-Bosna (Kalesija) 3:0, Maglić-Domaljevac 1:3, Borac-Modriča 3:2.

TABELA: 1. Mladost 48, 2. Domaljeva 34, 3.Bosna (Sa) 31, 4.Bosna (Ka) 28, 5.“Kakanj 78“ 26, 6.MOK“Jedinstvo“ 23, 7.“Ljubinje Bankom“ 19, 8.Borac 19, 9.Modriča 12, 10.Maglić 2 boda.

RASPORED 17.kola (20.02.2021). KAKANJ: „Kakanj 78“ – Mladost, MODRIČA: Modrića-„MOK Jedinstvo“, BANJA LUKA: Borac-Maglić, KALESIJA: Bosna- Bosna (Sarajevo), LJUBINJE: Ljubinje Bankom-Domaljevac.