KakanjLive | Petak, 05.06.2020. godine

GOŠK eliminisao Rudar iz Kupa BiH

04.03.2020. - Gosti iz Gabele bili su bolji i zasluženo uvjerljivim rezultatom 3:0 porazili ekipu Rudara. Dva ključna momenta utakmice bili su neiskorišteni penal BelminaKobilice i rano isključenje Adisa Goralije

Početak susreta nagovijestio je ofanzivnu igru oba tima, koji su u meč ušli bez kalkulacija. Gosti su prvi zaprijetili već u 2. minuti preko Safeta Šivšića iz slobodnog udarca, ali je njegov šut otišao je preko gola. Pet minuta kasnije prva šansu za Rudar je imao Belmin Kobilica, ali je njegov udarac sa ivice 16-sterca otišao pored gola.

U devetoj minuti GOŠK stiže do prednosti. Šivšić je ubacio sa lijeve strane na drugu stativu, loptu je zahvatio usamljeni Jusufbašić, koji je prisebnim udarcem savladao Bekana, kojeg je lopta prevarila jer je prethodno odskočila i prešla preko ruku vratara Rudara .
Rudar je bio blizu izjednačenja u 27. minuti, kada je sudija Musić opravdano dosudio kazneni udarac. Kapiten Belmin Kobilica preuzeo je odgovornost s bijele tačke, no na žalost domaćih navijača šutirao je preko gola.

Desetak minuta kasnije domaći ponovo prijete. Ovaj put Kobilica je ubacio s desne strane, ali na drugoj stativi malo kasni Hrelja. U 39. minuti Rudar je ostao s igračem manje. Crveni karton je dobio Adis Goralija nakon što je, kao zadnji igrač odbrane, nepropisno zaustavio Anesa Mašića koji je išao sam prema golu.
Početak drugog poluvremena pripao je igračima Rudara, koji su krenuli na sve ili ništa. Na samom početku drugog dijela Zeleno-crni su imali odličnu šansu, ali Dervišagić, a zatim Hadžić nisu uspjeli savladati mladog Lukača. Hadžić je sjajno zaprijetio, no Lučić je odbranio njegov udarac. U 61. minuti prijeti i GOŠK preko Aletića koji je šutirao glavom, ali je golman Rudara uz pomoć prečke spasio svoj gol.Domaći su preko Gačana i Fahrudina Kovača bili u sjajnim prilikama,ali Lukač se nije dao iznenaditi. Propuštene šanse gosti kažnjavaju sa dva pogotka i rješavaju pitanje pobjednika.

U 73. minutii nakon veoma organizirane kontre sam pred golmanom domaćih našao se Anes Mašić koji je pogodio za 2:0. Samo četiri minute kasnije bilo je 3:0 za goste, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Deni Simeunović. Pobjeda gostiju potpuno zaslužena. Djelovali su organiziranije, taktički zrelije, nasuprot domaćim koji nisu pokazali potrebnu energiju agresivnost i prisebnost u zrelim prilikama. Dva ključna momenta bila su neiskorišteni penal kapitena Kobilice i rano isključenje Goralije, što je u velikoj mjeri pomoglo gostima da dođu do velikog trijumfa.

Rudar – GOŠK 0:3

Stadion Rudara. Gledatelja 600. Glavni sudija: Admir Musić(Sarajevo). Pomoćnici: Stefan Tešanović (Istočno Sarajhevo) i Dženan Milić (Sarajevo). Četvrti sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Posmatrač suđenja: Dragan Prtvar (Istočno Sarajevo). Delegat utakmice: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Strijelci: 0:1 Jusufbašić (9), 0:2 Mašić (72), 0:3 Simeunović (77)
Žuti kartoni: Islamagić, Savić i Rizvanović (GOŠK)
Crveni karon: Adis Goralija (Rudar u 39.minuti)

FK“RUDAR“: Amir Bekan, Eldar Sivac, Adnan Hrelja, Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Elio Zilić (od 70.Alija Čulov), Belmin Kobilica, Kenan Dervišagić (od 55.Tarik Zukić), Nermin Hadžić(od 80. Denis Cana), Fahrudin Kovač. Trener: Bećir Mehanović.
NK“GOŠK“: Domagoj Lukač, Safet Sivšić, Vernes Islamagić, Elvedin Aletić, Anes Mašić, Sabahudin Jusufbašić, Bojan Mihajlović, Nikola Šunjić(od 69.Josip Šantić), Igor Savić, Deni Simeunović (od 86.Vencel Kožul), Haris Rizvanović. Trener: Vule Trivunović.