KakanjLive | Nedjelja, 28.11.2021. godine

Golijada na Piroti za podjelu bodova

20.11.2021. - U posljednjem kolu prvog dijela sezone, igrači Rudara na gostovanju u Travniku postigli tri gola što im je bilo dovoljno samo za osvajanje jednog boda

travnikrudar

Susret starih rivala protekao je u veoma zanimljivoj igri, čiji ishod je riješen tek u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, što je dalo posebanu draž ovog dramatičnog meča. Seriju golova otvorio je štoper Rudara Faruk Gačan u 25.minuti, a deset minuta kasnije Zeleno-crni su autogolom golmana Omerbegovića udvostručili vodstvo i najavili prvi gostujući trijumf. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Travničani preko Fazlića uspijevaju savladati Bekana i produžiti nadu za preokret.

U nastavku utakmice domaći su krenuli na sve ili ništa. Preuzeli su dominaciju i uspjeli doći do izjednačenja u 49.minuti. Sjajnim golom Sijamije u 60. minuti domaći stižu do punog preokreta. Ipak, igrači Rudara smogli su snage da poravnaju rezultat i izbjegnu poraz. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, nakon dobrog ubačaja iz kornera, Idriz Džafić je bio najprisebniji i savladao nemoćnog Omerbegovića za konačnih 3:3.

- Bila je ovo jedna od najboljih utakmica u prvom dijelu sezone. Mi smo bili bolji u prvom,a domaći u drugom poluvremenu. Opći dojam je da je ovaj konačni ishod  možda i najpravedniji. Šteta što je utakmici prisustvovao mali broj gledalaca jer su zaista imali šta vidjeti, smatra dokapiten Rudara Omer Musić, koji uz golmana Bekana predstavlja stub odbrane Rudara.

Travnik – Rudar

Stadion “Pirota” u Travniku. Gledalaca 150. Glavni sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici: Ivo Maglica (Livno) i Adnan Ibrahimović (Brčko). Četvrti sudija: Drago Tabak (Tomislavgrad). Posmatrač suđenja: Željko Perić (Mostar). Delegat: Nikola Kaić (Livno).

Strijelci: 0:1 Gačan (25), 0:2 Omerbegović (35.AG), 1:2 Fazlić (43), 2:2 Torlak 49, 3:2 Sijamija (60), 3:3 Džafić (90+4).

Žuti kartoni: Musić, Sadiković, Cibra, Kulović (Rudar).

TRAVNIK: Salim Omerbegović, Ivan Stanić, Amar Smajić (od 87. Šekib Vrebac), Senad Tabaković, Rijad Obradović (od 58.Almir Čatić), Nijaz Fazlić, Berin Čatić, Dževad Sijamija, Neven Vujica, Mirko Vujica, Amer Torlak (od 73.Faris Đelibašić). Trener: Mirsad Šiljak.

RUDAR: Amir Bekan,  Damir Bečak, Benaris Duraković, Osman Bulut, Omer Musić, Faruk Gačan, Enis Sadiković, Belmin Kobilica (od 73.Armin Cibra), Adi Bešić (od 67.Mustafa Mušija), Vedin Kulović, Idriz Džafić. Trener: Mirnes Buza.