KakanjLive | Utorak, 20.04.2021. godine

Drugi uzastopni poraz Rudara

13.03.2021. - Zeleno-crni su na svom terenu poraženi od ekipe Radnika iz Hadžića, golom rezerviste Enesa Kazića u 80.minuti

radnikh
Sigurno ni najveći pesimisti nisu mogli predvidjeti da će Zeleno-crni proljetnu sezonu otvoriti s dva uzastopna poraza i bez postignutog gola. Pogotovo kad se imaju u vidu optimističke najave igrača, struke, pa i rukovodstva, koji su „pucali“ na borbu za prvo mjesto. Dva poraza od objektivno slabijih protivnika definitivno su pokazala da ova ekipa nema veći kapacitet i da su ambicije bile bez osnova.

I dok za poraz u Čapljini ima donekle opravdanja (loš teren, snažan vjetar, tendenciozno suđenje), neuspjeh na domaćem terenu od protivnika kojeg su jesenas u Hadžićima uvjerljivo savladali (3:1)  predstavlja veliki neuspjeh. Igra koju su prezentirali igrači Rudara ne može dobiti prolaznu ocjenu. Pogotovo u prvih 45.minuta kada nisu uspjeli stvoriti niti jednu priliku i ozbiljnije zaprijetili gostima, koji su se znalački i taktički branili. Bilo je to jedno bezidejno izdanje Mehanovićevog tima, u kojem su imali veći posjed lopte, ali bez smišljenih akcija za kreaciju bar jedne polušanse!

U nastavku su Zeleno-crni zaigrali nešto bolje i tri puta bili u prilici da savladaju golmana Mudželeta, koji je sjajnim odbranama zaustavio udarce Sivca (60), Kobilice (61) i Mirze Šube (69). Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 77.minuti, kada je golman Amir Bekan odbranio zicer rezerviste Memića. Bio je to signal gostima da mogu doći i do punog plijena i iskoristiti indisponiranost domaćeg tima. Upravo se to i desilo u 80. minuti, kada je drugi rezervista Radnika, mladi Enes Kazić, nakon izigrane odbrane Rudara, prisebnim udarcem matirao nemoćnog Bekana. Bio je to hladan tuš za domaći tim, koji preostalih 10+5 minuta nije imao snage da dođe do izjednačenja i izbjegne drugi uzastopni poraz.

Rudar – Radnik 0:1

Stadion Rudara. Igrano bez gledatelja. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Pomoćni suci; Edin Zjakić (Bužim) i Mirza Čabraja (Goražde). Četvrti sudija: Ernis Džemidžić (Goražde). Posmatrač suđenja; Nidhat Arnautović (Tuzla). Delegat utakmice:Safet Radmilović (Goražde).
Strijelci; 0:1 Enes Kazić (80).
Žuti kartoni: Kobilica, Sadiković, Džafić i Mušija (Rudar), Fejzić i Vladavić (Radnik).

RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Adi Bešić (od 46.Mirza Šubo), Zlatan Imamović (od 79.Belmin Čehajić), Omer Musić, Adis Goralija( od 68.Mustafa Mušija), Faruk Gačan, Enis Sadiković, Belmin Kobilica, Adnan Hrelja, Idriz Džafić. Trener:Bećir Mehanović.
RADNIK (Hadžići): Ismir Mudžalet, Adin Ramić, Sedin Ramić, Faris Fejzić, Armin Šljivar (od 90+4.Denis Mujanović), Kenan Japalak, Amar Jašarević (od 76.Enes Kazić), Alden Vladavić (od 76.Amar Memić) , Ermin Mešanović (od 76. Edin Kovačević), Haris Kotarević (od 46. Edin Čomor), Amar Konjhodžić. Trener: Nihad Kazić.