KakanjLive | Ponedjeljak, 27.09.2021. godine

Četvrti uzastopni poraz Mladosti

04.09.2021. - Sa prekrasnog terena u Doboju bodove su ovaj put odnijeli igrači TOŠK-a, koji su zasluženo slavili

fk-mladost

Gosti iz Tešnja opravdali su ulogu favorita. Istina, nisu baš tako lako došli do punog plijena, ali do izražaja je došla pojedinačna kvaliteta i iskustvo. U 27.minuti gosti su došli u  vodstvo golom Mujagića, a samo osam minuta kasnije mrežu iskusnog Lučića zatresao je Benjamin Šehić.

U finišu prvog poluvremena Grahovac uspijeva matirati golmana Muratspahića i zadržati aktivan rezultat.

Mladi Safet Čago u 54. minuti postiže izjednačujući pogodak  i ostavlja nadu u osvajanju prvog prvoligaškog boda. Nažalost, to se nije dogodilo. Na scenu je stupio najstariji igrač TOŠK-a, napadač Selmir Mahmutović, koji za tri minute postiže dva gola i rješava pitanje pobjednika.

Mladost (DK) - TOŠK 2:4

Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 200. Glavni sudija: Juraj Kovčić (Prud kod Orašja). Pomoćnici: Mario Grgić (Odžak) i Josip Vorgić (Domaljevac). Četvrti sudija: Filip Antić (Orašje). Posmatrač suđenja: Gojko Bandić (Grude). Delegat: Franjo Smoljo (Kupres).

Strijelci: 0:1 Mujagić (27), 0:2 B. Šehić (35), 1:2 Grahovac (40), 2:2 Čago (54), 2:3 Mahmutović (56.KU), 2:4 Mahmutović (59).

Žuti kartoni:Hasić i Dedić (Mladost).

MLADOST (DK): Mladen Lučić,  Adnan Dudić (od 78.Ognjen Radović), Anel Dedić,  Safet Čago, Mufid Salčinović (od 76. Amil Helja), Mahir Karić, Zlatan Imamović, Adin Skeledžija (63. Nikola Cicović), Vladimir Grahovac, Dženan Kišić, Faris Hasić.  Trener: Dragan Radović.

TOŠK: Zejd Muratspahić, Dražen Dubačkić, Ermin Imamović, Selmir Mahmutović (od 73. Ibrahim Kadrić), Kenan Delić, Arnel Delić,  Amer Šehić, Benjamin Šehić(od 86. Slobodan Tomić),  Maid Zec (od 86. Imramn Sejmenović), Ajdin Mujagić, Amer Tabak (od 81. Amer Mehić). Trener: Dženan Zaimović.