KakanjLive | Srijeda, 25.11.2020. godine

Alić i Hadžić za pobjedu Mladosti

07.11.2020. - Fudbaleri Mladosti upisali su pobjedu protiv Slobode i produžili tradiciju osvajanja bodova na domaćem terenu u susretima sa Tuzlacima

mladostsloboda
U 10. minuti slobodan udarac je izveo Enes Alić i matirao je Golubovića. Do poluvremena još jedna velika prilika za Dedića, ali ovaj put nije uspio matirati gostujućeg golmana. nakon sjajnog prodora i asistencije Hiroša. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.
Alić je ponovo u 17. minuti zaprijetio iz slobodnjaka, a ovaj put Golubović uz dosta muke brani. Prvu šansu na meču Sloboda je imala tri minute kasnije kada je pokušao Mujagić, no Bukvić je siguran.
Ni u nastavku domaćin nije stao. Igrao se 57. minut kada je riješeno pitanje pobjednika. Dedić je šutirao, Golubović odbija do Nedima Hadžića koji se upisuje u listu strijelaca.
Do kraja utakmice gosti su preuzeli nešto više posjed lopte u namjeri da učine utakmicu zanimljivijom. Izdvaja se pokušaj Jusića, ali je nakon kornera stoper šutirao pored gola.
Ostalo je 2:0 tako da je Mladost upisala vrlo važnu pobjedu kojom je do 16 bodova ove sezone, sada sa samo jednim manje u odnosu na današnjeg rivala.

FK Mladost – FK Sloboda 2:0

Stadion Mladosti u Doboju kod Kaknja. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Jusić, Pezer, Kurtalić (Sloboda).

Mladost (DK): Bukvić, Alić, Žulj, Lalić, Dedić, Dejanović, Mahmić, Begić, Nikolić, Hiroš i Hadžić.
Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, A. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Osmić, Pezer, Mujagić, Husejinović i Dž. Beganović.