KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Zvijezda i Bosna ne posustaju

27.08.2017. - Lideri na tabeli Zvijezda i Bosna zabilježili su pobjede i ostali na vrhu tabele. Gostujuću pobjedu sa osam domaćih igrača u startnoj postavi Rudar zabilježio u Travniku. Najviše golova ukupno pet viđeno je na utakmici TOŠK-Čapljina

004

I nakon četvrtog kola, koje je odigrano u ekstremnim uvjetima zbog visokih temperatura i loših terena, vodeći dvojac zadržao je prva dva mjesta, s bodom prednosti na glavne pratioce Rudar i Olimpik, koji su u derbijima sa Travnikom i Slogom ostvarili sigurne pobjede. Na osam utakmica postignuto je 19 golova, pokazano čak 42 žuta i jedan crveni karton, dok je zabilježena slaba posjeta, u prosjeku 350 gledalaca po utakmici.

Derbi na Otoci pripao Olimpiku

Svakako, najzanimljiviji susret odigran je na sarajevskoj Otoci u kojem su snage odmjerili najbogatiji prvoligaši Olimpik i Sloga iz Siminog Hana, koji su u minulom prelaznom roku doveli preko 20 premijerligaških igrača. Glavni kandidati za ulazak u Premijer ligu BiH prikazali su dobru igru, a na kraju su „Vukovi“ slavili sa 2:0, golovima Đoke Milovića (31) i Vučine Šćepanovića (81). Zasluženo, premda su i gosti imali dvije kolosalne prilike koje je propustio mladi Anel Ibrahimović. Utakmicu je dobro i autoritativno vodio karizmatični sudija iz Cazina, Mirza Kazlagić, koji je pokazao čak devet javnih opomena (4 domaćim i 5 gostujućim igračima ).

Rudar u Travniku startovao sa osam domaćih igrača

U drugom derbiju ovog kola, u dvoboju starih rivala, koji je odigran na travničkoj Piroti, Rudar je bez većih problema ostvario drugu gostujuću pobjedu. Zeleno-crni su znalački iskoristili slabosti Travničana koji se definitivno nalaze u velikoj krizi i uz komšije iz Jajca jedini su bez pobjede, premda su čak tri utakmice bili domaćini ! Ovom pobjedom Rudar se na najbolji način iskupio za domaći poraz od Orašja i s mnogo više samopouzdanja dočekuje subotnji derbi u Kaknju sa zahuktalom Bosnom.Rudar je u Travniku istrčao na teren sa osam igrača iz vlastitih redova. Uz dobro selektirane igrače koji se uz domaće snage ne osjećaju „strancima“, a među kojima je Bajro Spahić, starosjedilac i dokazani borac za zeleno-crne boje, domaći i novi Rudar se dokazao i na drugom ovogodišnjem gostovanju.

Zvijezda i Bosna i dalje bez poraza

Vodeća Zvijezda je do druge gostujuće pobjede stigla u posljednjih pet minuta.Pobjedonosni pogodak postigao je debitant Zoran Kokot u 86.minuti, posljednje ovosezonsko pojačanje trenera Nermina Šabića., čija ekipa još nije primili ni jedan pogodak i to je najbolji pokazatelj vrijednosti njegovog tima.Zvijezda je tri puta gostovala (Konjic, Jajce, Živinice) dok je kod kuće bez većih teškoća porazila preambicioznu momčad Sloge (2:0) i sa deset osvojenih bodova i gol-razlikom 4:0 zasluženo zauzima vodeću poziciju.

Visočka Bosna je također potvrdila da se nalazi u dobroj formi i da nije slučajno u samom vrhu. Iskra je pala već u prvom dijelu igre. Strijelci su bili sarajevska pojačanja Visočana, mladi Enis Sadiković (34. minuta) i iskusni Nihad Mujić (45. minuta). Dva puta su zatrersli mrežu Bugojanaca i gosti mogu biti sretni jer su domaći i u drugom poluvremenu imali bezbroj prilika. Bila je ovo treća domaća pobjeda igrača Bosne, koji su s remijem u Travniku (2:2) uz vodeću Zvijezdu, jedini neporaženi.

Kršić u Tešnju postigao četiri gola

Najveće iznenađenje priredili su igrači TOŠK-a koji su deklasirali indisponiranu momčad Čapljine i osvojili prve prvoligaške bodove. Tvorac pobjede bio je četverostruki strijelac Aleksandar Kršić, koji je mrežu Buntića „izrešetao“ pogocima u 26, 53, 67, i 85.minuti. Čast gostiju spasio je Dženan Haračić golom u 73. minuti.
Bratstvo je u Gračanici sa sigurnih 2:0 bilo bolje od Igmana iz Konjica .Marcel Mace i Jasmin Mujkić bili su strijelci pogodaka domaćeg tima, koji nakon teškog poraza u prvom kolu u Kaknju, postepeno ulazi u formu i sigurno će igrati značajnu ulogu u nastavku prvenstva.

U Bihaću osam javnih opemena - dva isključenja

Zanimljiv meč odigran je u Bihaću u kojem su domaći do svoje druge pobjede stigli tek u 84. minuti, kada je mladi Elmin Halavać pogotkom sa dvadesetak metara savladao golmana Ramića. Domaći su u 30. minuti poveli golom Sinana Samardžića, ali su gosti preko iskusnog Sulejmana Smajića davadesetak minuta kasnije izjednačili i utakmicu učinili zanimljivijom i neizvjesnijom. Sudija Ismet Ibrahimkadić izrekao je čak osam javnih opomena (3 domaćim i 5 gostujućim igračima). Zbog drugog žutog kartona isključen je Ognjen Radulović, ponajbolji igrač Metalleghea, a zbog prosvjeda na odluku glavnog suca s klupe je udaljen trener gostiju iz Jajca Romeo Šapina.

Jedini meč u kojem nije bilo pobjednika odigran je u Orašju. Već u prvoj minuti Velež je golom Brandao de Souze došao u vodstvo, a domaći su izjednačili pogotkom iz kaznenog udarca u 44.minuti . Stanoje Jovanović bio je uspješniji od golmana Abdihodžića. Imali su domaći više povoljnih prilika u nastavku, ali je odbrana Mostaraca bila na visini zadatka i uspjela zaustaviti sve pokušaje „Labudova“.

tabela_cetvrtokolo

Rezultati 4. kola i broj gledalaca prema podacima iz zapisnika

Slaven – Zvijezda 0:1. (350), Jedinstvo – Metalleghe 2:1 (500), Olimpik – Sloga 2:0 (350), Bratstvo – Igman 2:0 (300), TOŠK – Čapljina 4:1 (400), Orašje – Velež 1:1(250), Travnik – Rudar 0:2 (300) i Bosna – Iskra 2:0 (350).