KakanjLive | Četvrtak, 19.09.2019. godine

Zvijezda bolja od Rudara

17.08.2019. - Golovima ljetošnjih pojačanja Selmira Mahmutovića i Salke Jazvina gosti iz Gradačca ostvarili zasluženu pobjedu i punom mjerom se revanširali za prošlosezonske poraze i Gradačcu(6:1) i Kaknju (4:2)

Početak susreta nagovijestio je otvorenu i zanimljivu igru. Rudar je meč otvorio sjajnom prilikom u 9.minutu kada je štoper Adis Goralija s peterca glavom šutirao pored stative. Samo tri minute kasnije gosti stižu do vodstva. Sjajnu kontru izveli su Salko Jazvin i Selmir Mahmutović koji je matirao golmana Bekana. Gol je postignut iz očigledne ofsajd pozicije, koju je propustio signalizirati pomoćnik Armin Jelin. Nedugo nakon toga Mahmutović je postigao novi pogodak, ali je poništen zbog navodnog ofsajda, predma se gostujući napadač u ovom napadu nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji, što je bila kompenzacija pomočnika Jelina za grešku kod prvog gola. Brzo vodstvo gostiju šokiralo je igrače Rudara, koji su tek u 25.minuti imali priliku za izjednačenje.Domaći su imali veći posjed i inicijativu,ali nisu ozbiljnije zaprijetili golmanu Radoviću i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Rudar je u nastavku nastavio s napadima i već u 55.minuti bio u prilici da izjednači,ali je golman Radović uspješno reagirao ispred kapitena Kobilice i spasio svoj tim. Nakon toga dobre prilike imali su Denis Cana i i Mirza Kovač, ali je izostala realizacija. U 70.minuti bilježimo pravu opsadu gola gostiju, ali Faruk Gačan, pa zatim kapiten Kobilica nisu bili precizni i šanse su otišle u nepovrat. Rudar je tokom cijelog drugog dijela imao više od igre, češće napadao, dok su gosti svoje prilike vrebali iz kontri, uglavnom preko iskusnog Selmira Mahmutovića. Ovaj bivši internacionalac u 74.minuti izigrao je kompletnu zadnju liniju Rudara, izašao sam pred Bekana, koji je uspio zaustaviti njegov udarac. U 84.minuti Salko Jazvin je istrčao kontru, umakao svojim čuvarima i bez teškoća zatrsao mrežu nemoćnog Bekana i potvrdio pobjedu svog tima.

Gosti su taktički zrelom igrom uspjeli trijumfovati i osvojiti tri veoma bitna boda i pokazala da ozbiljno reflektira za naslov prvaka. Ovom pobjedom Zvijezda se na najbolji način revanširala za dva prošlosezonska poraza i deset primljenih golova u Gradačcu 6:1 i Kaknju 4:2.

Ovaj put napadači Rudara nisu uspjeli postići ni jedan gol, premda su kao i u prvom kolu u Orašju imali dosta šansi,koje su nažalost ostale neiskorištene. Rudar definitivno nema pravog napadača i tek sad može da žali što su ostali bez iskusnog Bajre Spahića i mladih napadača Mirze Šube i Mustafe Mušije koji su prošle sezone postigli 16 golova.

Rudar – Zvijezda 0:2

Stadion Rudara. Gledatelja 400. Glavni sudija: Emir Spahalić (Mostar). Pomoćnici: Edin Redžović(Sarajevo) i Armin Jelin (Mostar). Četrvti sudija: Jure Delić (Mostar). Posmatrač suđenja: Sead Hasanović (Sarajevo). Delegat utakmice: Miro Pandžić (Saarajevo).
Strijelci: 0:1 Selmin Mahmutović (11.), 0:2 Salko Jazvin (84.)
Žuti kartoni: Musić, Kobilica i Čulov (Rudar), Mahmutović, Devedžić i Armin Jazvin (Zvijezda)

FK RUDAR: Amir Bekan , Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Eldar Sivac, Malik Gačić (od 59.Adnan Hrelja), Alija Čulov (od 78. Nermin Hadžić), Belmin Kobilica, Adi Bešić (od 46. Denis Cana), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač. Trener: Bećir Mehanović.
ZVIJEZDA: Marko Radović, Slađan Antić, Davor Arnautović, Armin Jazvin, Anis Devedžić (od 76. Nemanja Đekić), Dino Terzić (od 61. Eldin Fačić), Nikola Mojović, Danijel Čulum, Esmir Hasukić (od 46. Kenan Šarić), Salko Jazvin, Selmir Mahmutović. Trener: Senad Hadžić.