KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Zrinjski suvereno vlada bh fudbalskom elitom

27.09.2017. - Deveto kolo Premijer lige BiH obilježilo je čak pet domaćih pobjeda u kojima gosti nisu postigli nijedan gol, dok je čast gostiju spasilo Sarajevo koje je deklasiralo Radnik u Bijeljini sa visokih 4:1. Derbi kola u Mostaru između Zrinjskog i Mladosti pripao je domaćim fudbalerima koji su novom pobjedom zadržali vrh tabele i sada imaju čak pet bodova prednosti u odnosu na svoje prve pratioce, Plave sa Grbavice

Zrinjskom pripao derbi kola pod Bijelim brijegom

Detalj sa derbija devetog kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Mladosti

U devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine postignuto je samo 13 golova, odnosno nešto više od dva po susretu, dok je utakmice posmatralo 10.000 gledalaca, 1.666 po susretu. Najbolja posjeta zabilježena je na susretu Slobode i Željezničara na Tušnju gdje su Tuzlaci savladali Plave sa Grbavice minimalnim rezultatom 1:0. Interesantno je da je na službenim zapisnicima Nogometnog Saveza Bosne i Hercegovine čak četiri susreta ovog kola posmatralo po 1.000 gledalaca. U ovom kolu dodijeljeno je čak 28 žutih kartona i jedan crveni. Čast gostiju u ovom susretu spasilo je Sarajevo koje je u Bijeljini deklasiralo Radnik visokim rezultatom 4:1, dok su u svih preostalih pet susreta slavili domaći, a gosti nisu postigli nijedan gol.

Blijedo izdanje Širokog na Pecari

Široki Brijeg je minamalno sa ''kreča'' savladao Vitez u devetom kolu Premijer lige BiH. Jedini gol na susretu postigao je Josip Ćorić iz kaznenog udarca u 61. minuti. Oko 1.000 gledalaca na Pecari nije moglo vidjeti mnogo toga u ovom duelu.

Sarajevo briljira pod palicom Husrefa Musemića

Husref Musemić upisao je i treći trijumf u nizu u novom mandatu na klupi Sarajeva. Bordo tim je slavio u Bijeljini protiv Radnika sa visokih 4:1. Krste Velkoski je doveo Sarajevo u vodstvo u 14. minuti susreta, dok su u drugom poluvremenu viđena čak četiri gola. Za goste su pogađali Mersudin Ahmetović (54. i 70. minuta) i Marko Mihojević (79. minuta), dok je utješni gol za bijeljinski tim postigao Aleksandar Glišić u sudijskoj nadoknadi vremena.

Krupi pripao komšijski derbi protiv Borca

U komšijskom derbiju na Vrbasu Krupa je savladala Borac rezultatom 2:0. Čak 2.500 gledalaca je posmatralo susret sa prelijepog stadiona Krupe, a domaćima su pobjedu donijeli Miljan Ljubenović (73. minuta) i Elvir Koljić (75. minuta).

Slatka ''osveta'' Slavka Petrovića

Sloboda je na Tušnju savladala Željezničar minimalnim rezultatom 1:0 golom Sulejmana Krpića (38.minuta). Ognjen Valjić iz Banja Luke je imao pune ruke posla u ovom susretu. Podijelio je sedam žutih i jedan crveni karton. Isključenje je u samom finišu utakmice zaradio ratoborni Daniel Graovac nakon što je drugi put na ovom susretu ''požutio'' (23. i 90. minuta). Trijumf Slavka Petrovića na klupi Slobode je samo jedna mala slatka osveta ovog srbijanskog stručnjaka na klupi Tuzlaka koji od njegovog dolaska igraju mnogo bolje nego je to slučaj bio dok je ekipu sa Tušnja vodio Vlado Jagodić.

Zrinjski upisao novu pobjedu

Dobojska Mladost je u najmanju ruku bila ravnopravan protivnik aktuelnom prvaku BiH u derbiju kola. Sve do finiša prvog poluvremena Mladost je imala ''aktivan'' rezultat, no tada je glavni sudac meča Miloš Gigović odlučio da umješta svoje prste u ishod ovog susreta. Nakon sudara Velića i Bilbije dosuđena je najstroža kazna za domaće koju je u gol pretvorio Miloš Filipović, dok je zbog žustrih protesta sa terena isključen trener gostiju Edis Mulalić. Velić je nakon prvog poluvremena završio čak i u mostarskoj bolnici, ali na njegovu sreću do teže povrede nije došlo i otpušten je u kasnim večernjim satima. U drugom poluvremnu pobjedu domaćih je potvrdio svojim drugim golom Miloš Filipović (65. minuta).

Čelik bolji od Gabeljana

Čelik je na Bilinom polju došao i do drugog ovosezonskog trijumfa. Elvedin Beganović je u svom prvenstvenom debiju na klupi Čelika u ovoj sezoni slavio protiv Goška rezultatom 2:0. Pobjedu Zeničanima donijeli su Aldin Šišić (26. minuta) i Koudio (43. minuta).