KakanjLive | Utorak, 18.09.2018. godine

Zrinjski savladao Želju za vrh tabele

05.03.2018. - Derbi dvadesetprvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Mostaru između Zrinjskog i Željezničara pripao je Mostarcima koji su minimalno slavili golom Semira Pezera. Mladost je ubjedljivo slavila na Bilinom polju protiv Čelika rezultatom 3:0, ali je ekipi Edisa Mulalića u posljednjem kolu ''regularnog'' toka prvenstva uz pobjedu nad Goškom potreban i kiks Radnika u Vitezu kako bi igrali u ligi za prvaka BiH.

komsijski derbi pripao Mladosti

Dvadesetprvo kolo Premijer lige BiH donijelo nam je 12 golova, odnosno dva po susretu. Susrete je posmatralo ukupno 9.050 gledalaca, nešto više od 1.508 po meču, a najveća posjeta zabilježena je na derbi susretu između Zrinjskog i Želje (4.000). Upravo je na ovom susretu dodijeljeno i najviše javnih opomena, dvanaest od ukupno 33 u ovom kolu. U tri susreta ovog kola domaćini su upisali pobjede, Mladost i Sarajevo ubilježili su gostujuće trijumfe, dok su Sloboda i Borac na Tušnju podijelili bodove.

Gošk rutinski protiv Viteza

Feđa Dudić i Nardin Mulahusejnović preporodili su Gabeljane koji su posljednjih pet susreta jedino poraženi od zrinjskog u Mostaru u susretu koji je privukao mnogo pažnje bh javnosti. Gabeljani su slavili rezultatom 2:0, a golove su postigli Marko Mišić (45. minuta) i Nardin Mulahusejnović (86. minuta). Ovom pobjedom Gošk je korak bliže svom cilju – opstanku u društvu najboljih.

Mladost ubjedljiva na Bilinom polju

Čelik je dominirao tokom prvih 45 minuta susreta i imao je nekoliko izglednih prilika, ali je Emil Velić bio na visini zadatka. Mladost je strpljivom igrom slomila svog protivnika u ovom susretu, a nakon sjajne akcije preko Filipa Arežine Dobojani su došli u vodtsvo u 56. minuti susreta. Svoj drugi gol na ovom susretu Arežina je postigao u 85. minuti iz slobodnog udarca, da bi samo minut kasnije najljepšim golom kola Aladin Šišić pogodio mrežu Zeničana za konačnih 0:3.

Derbi pripao Zrinjskom

Mostarski Zrinjski je u derbiju kola ugostio sarajevski Željeničar i slavio rezultatom 1:0. Pred oko 4.000 gledalaca domaći tim je slavio golom Semira Pezera iz 36. minute susreta. Meč je obilježilo čak 12 javnih opomena, a glavni sudac ovog susreta Elvis Mujić iz Banovića je imao pune ruke posla.

Remi Slobode i Borca

Sloboda i Borac su remizirali na Tušnju odigravši 1:1. Nakon blijedog prvog poluvremena domaće je u vodstvo doveo Anel Husić u 72. minuti susreta, da bi pet minuta prije kraja susreta Petar Kunić donio bod banjalučanima.

Sarajevo savladalo Krupu

Ekipa Husrefa Musemića upisala je gostujuću pobjedu nad Krupom. Već u trećoj minuti bordo tim je došao u vodstvo preko Anela hebibovića, da bi u 37. minuti susreta Krupa preko Nusmira Fajića izjednačila. Prelijepim golom Emira Halilovića Sarajevo je došlo do pobjede u 66. minuti susreta. Bio je ovo dvanaesti trijumf bordo tima u ovoj sezoni.

Radnik savladao Široki Brijeg

Pred samo 200 gledalaca bijeljsinki Radnik je savladao Široki Brijeg golom Demira Pece iz 16. minuta susreta. Radnik je u tri kola u proljetnom dijelu prvenstva osvojio 7 bodova i na sjajnom je putu da se plasira u ligu za prvaka BiH. U posljednjem kolu protiv Viteza ekipi iz Bijeljine je potreban samo bod.