KakanjLive | Ponedjeljak, 16.07.2018. godine

Zrinjski savladao Slobodu-Kakanj bolji od Širokog

21.11.2017. - U šestom kolu košarkaškog prvenstva BiH odigrane su četiri utakmice i u svakoj su gosti zabilježili pobjedu. Kakanj u Širokom Brijegu, Zrinjski u Tuzli, Mladost u Hadžićima i Spars u Vogošći. Odgođena je utakmica Bosna Royal-Student koja će biti odigrana 25. novembra, a slobodna je bila ekipa Radnika iz Bijeljine

sprinctuzla
Ponovo je MVP kola igrač Kaknja. Ovoga puta Milivoje Božović i to za učinak koji je imao u gostujućoj pobjedi Kaknja nad ekipom Širokog. Najteže osvojiv parket u BH ligi u dvorani Pecara „osvojili“ su košarkaši Kaknja. Ovaj uspjeh niko nije očekivao osim Josipa Pandže i njegovih ratnika. Vjerovali su u sebe, dobro se pripremili, iznenadili Vuškovića i njegove pulene jer to što su igrali u Pecari nije bilo ni blizu onoga što su odrađivali u dvije pripremne utakmice prije početka prvenstva kada je Široki oba puta savladao Kakanj.

Pored Milivoja Božovića u petorci kola, prema izboru Bhbasketa su Danilo Negovanović, koji je postigao 18 poena, imao četiri skoka i jednu asistenciju, Nikola Majić iz Mladosti koji je na gostovanju u Hadžićima postigao 24 poena, imao pet skokova i jednu asistenciju, Ibrahim Durmo koji je za Sparse u Vogošći postigao 16 poena te imao devet skokova i dvije asistencije i Vedran Princ koji je u Mejdanu postigao 21 poen i imao po tri skoka i asistencije.

Lista najboljih strijelaca

najboljistrijelci

HKK Široki-KK KAKANJ 56:61 (18:9, 20:22, 6:13, 12:17)

Kakanj su do pobjede vodili  Danilo Neganović s 18 koševa i Milivoje Božović s double-double učinkom od 17 poena i 10 skokova. Prvu četvrtinu dobro su otvorili domaći košarkaški, a dobre igre pružili su i u nastavku te su na odmor otišli s vodstvom 38:31. U drugom poluvremenu  Kakanj  je pojačao tempo, a šut Širokog je zakazo. Treću dionicu igre naši košarkaši dobijaju s 13:6 te dolaze u vodstvo. U posljednjoj četvrtini Širokobriježani s nekoliko uzastopnih napada nisu uspjeli realizirati što su dobro iskoristili gosti te pitanje pobjednika ipak nisu ostavili za posljednje sekunde u kojima je Drežnjak tricom ublažio poraz. Širokom nije pomogao ni double-double učinak Ivana Karačića (11 koševa i 12 skokova). Isto toliko koševa postigao je Dario Drežnjak pridodavši sedam skokova dok je dvoznamenkast još bio Markus Lončar koji je ubacio 10 koševa.

sirokiklupakakanja

OKK Sloboda- HKK Zrinjski 77:79 (19:22,20:18,15:20 i 23:19)

Košarkaši Zrinjskog zadržali su stopostotan učinak u prvenstvu BiH. U šestom kolu Mostarci su slavili na gostovanju kod Slobode u Tuzli sa 79:77.Dvije i pol minute prije kraja utakmice Sloboda je vodila 73:70, ali je Princ pogodio tricu i poravnao rezultat. Čampara je potom pogodio za dva poena, no Ramljak tricom donosi prednost gostima. Petrov je ubačajem za dva poena donio vodstvo Slobodi 77:76 trideset devet sekundi prije kraja utakmice.Sokolović je potom realizirao oba slobodna bacanja za Zrinjski. Hasandić nije uspio pogoditi za tri poena. Bilo bi zanimljivo znati da li je trener slobode Velimir Gašić teražio da Ovaj odlučujući napad završi Hasandić tricom ili je to bila individualna odluka bh. reprezentativca. Jedno ili drugo pokazalo se kao pogrešan potez. Još jedan trenerski promašaj ove utakmice je držanja Almira Hasandića i Marka Rikala na terenu svih 40 minuta. Gašić već dvije godine pravi selekciju i tim u Tuzli, a onda dođe u situaciju da jednog igrača drži na terenu 39 minuta i 48 sekundi, a drugog čak svih 40 minuta. Tuzlaci se trebaju šta to znači i gdje tu poslije tolikog rada i selekcioniranja kvalitetna klupa za kvalitetnu rotaciju? U redovima Zrinjskog briljantan je bio kapitan Vedran Princ koji je postigao 21 poen, Ivan Miličević je postigao 13, a Marko Ljujić 10 koševa.Marko Rikalo 18 i Ljubomir Čampara 16 poena bili su najefikasniji kod Slobode.

sivedranprinc

KK Bošnjak – KK Mladost 80:88 (17:20,19:24,26:20,18:24)

Košarkaši Bošnjaka u ovoj su utakmici imali procenat šuta 49 posto, u odnosu na igrače iz Mrkonjić Grada koji su ostvarili šut sa 64 procenta. Domaći su od 65 pokušaja 32 puta pogodili, dok su igrači Mladosti 53 pokušaja zbacili 34 puta.Ono što posebno karakteriše igru Mladosti u Hadžićima je veliki broj asistencija, ukupno 21. Uz 29 skokova to dovoljno govori o dominaciji i razigranosti crvenožutih momaka iz tima Gorana Sladojevića. Mrkonjićani su ušli u viši takmičarski ritam, a narednu utakmicu (02.12) domaćini su Bosni Royal. Podsjećamo da je i u prošlom kolu Mladosti malo nedostajalo, poraženi su poen razlike od Studenta u Mostaru, tako da omjer od dvije pobjede i četiri poraza nije stvarna vrijednost ovog tima koji može znatno bolje. Poslije šest odigranih utakmica Bošnjak još nije osjetio salst pobjede, a u narednom kolu, koje sigra poslije prvenstvene pauze stiže na parket ekipi Kaknja. Dovoljno vremena da konsoliduju vlastite redove, jer igrački potencijal imaju, samo je teško vaditi se na „Kakanjskim kraljevima“ koji su u pobjedonsnom nizu i u usponu forme.

sliksparsi

KK Vogošća – OKK SPARS 86:80 (24:27,19:18,16:23 i 21:18)

Na ovoj utakmici mogla se vidjeti bolja i borbenija igra Vogošće.Prva četvrtina većim dijelom pripala je domaćoj ekipi, sve do samog kraja kada gosti preokreću rezultat. Sparsi dominiraju i drugim periodom igre ali se ne uspijevaju rezultatski se odlijepiti od Vogošće, tako da se prvo poluvrijeme završilo sa samo dva poena prednosti za goste iz Sarajeva, bilo je 45:43. Na početku treće četvrtine sastav Hamde Frljka je pokazao da je njegovim dolaskom na klupu mnogo dobio. Uspijevaju izjednačiti, čak i preći u vodstvo, i do samog kraja drže utakmicu u neizvjesnosti. Više sretni i spretni u samoj završinici bili su Sparsi za konačnih 86:80.Gostima su na ovoj utakmici nedostajali veoma bitni Bajramović koji se vratio u Tursku, kao i Reljić koji je otišao u Rumuniju. Najefikasniji na parketu bio je Nedim Mustafica koji je postigao 20 poena, pratio ga je na drugoj strani Igor Josipović ubacivši 15 poena. U narednom kolu Vogošća gostuje Radniku, a Sparsi igraju protiv Slobode na svom parketu.

Tabela i rezultati dosadašnjeg toka prvenstva:

rezultatiitabala6

U narednom, sedmom kolu, koje se igra 02.12., sastaju se: Kakanj-Bošnjak, Zrinjski-Široki, Spars-Sloboda, Mladost-Royal Bosna, Radnik-Vogošća, Student-slobodan.
U srijedu 22. novembra igra se zaostala utakmica iz petog kola Radnik Bosna Royal, a subotu 25. Novembra igraju se dvije utakmice. Susret između Bosne Royal i Studenta je zastala utakmica iz šestog kola. Isti dan igart će se i jedna utakmica prije predviđenog termina. Rječ je o duelu između Zrinjskog i Bošnjaka. Ovo je utakmica devetog kola koja je prema rasporedu trebala biti odigrana 9. decembra.