KakanjLive | Nedjelja, 17.12.2017. godine

Zrinjski ostao na vrhu, povratak Mladosti u Top šest

03.10.2017. - U derbiju desetog kola Zrinjski je na Grbavici savladao Željezničar i povećao prednost na osam bodova u odnosu na svoje prve pratioce. U komšijskom derbiju Mladost je razbila Čelik sa visokih 4:0, dok je Krupa iznenadila Sarajevo na Koševu slavivši rezultatom 3:2.

mladostcelik10317

Peta pobjeda Mladosti u sezoni za povratak u top šest

Deseto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je 15 golova, odnosno 2.5 gola po susretu. Susrete je pratilo 11.900 gledalaca, odnosno nešto više od 1.983 po utakmici. Sudije su u ovom kolu pokazale čak 31 javnu opomenu. Najviše golova postignuto je u sjajnom duelu Sarajeva i Krupe (2:3) na Koševu, dok je ''kiša'' golova viđena i u poslejdnjem susretu kola u Doboju, gdje je Mladost deklasirala Čelik sa visokih 4:0 u komšijskom derbiju. Interesantno je da nije bilo neodlučenih susreta u desetom kolu elitnog ranga bh fudbala. Podjednak broj pobjeda odnijeli su gosti i domaći, po tri.

Gabeljani slavili u Vitezu

Gošk je lakše nego se to očekivalo slavio u Vitezu rezultatom 3:0. Tim iz Gabele su do pobjede vodili Mirsad Ramić (12. i 69. minuta) i Miljenko Bošnjak (22.minuta) koji je pogodio iz kaznenog udarca. Ovo je bio čak osmi poraz za ekipu Viteza koja je ''prikovana'' na posljednju poziciju Premijer lige BiH i treba se desiti pravo čudo da ekipa iz Viteza zajedno sa Čelikom osigura opstanak u premijerligaškom društvu ove sezone. Ipak do kraja sezone je još 22 susreta i u Vitezu i Zenici vjeruju u čudo. Duel Viteza i Goška okupio je samo 300 gledalaca, što je i najmanja posjeta u ovom kolu.

Zrinjski slavio na Grbavici

U derbiju desetog kola Premijer lige BiH Zrinjski je na Grbavici slavio minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Nemanja Bilbija u finišu prvog poluvremena (41. minuta). Željo je pred 6.000 gledalaca propsutio sjajnu priliku da se pobjedom približu aktuelnom prvaku Bih na tabeli, dok je Zrinjski novom pobjedom sada na ''velikih'' plus osam u odnosu na Željezničar i Široki. Čovjek koji je donio pobjedu Mostarcima nagrađen je za svoje sjajne igre u ovoj sezoni pozivom u reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Banjalučani savladali Tuzlake

Banjalučki Borac je minimalnim rezultatom savladao tim sa Tušnja rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je Petar Kunić na samom otvaranju susreta u 4. minuti. Banjalučanima je bio ovo peti trijumf u sezoni i sada su na šestoj poziciji sa šesnaest osvojenih bodova.

Krupa iznenadila Sarajevo

Sjajna ekipa Krupe iznenadila je bordo tim na Koševu. Krupljani su došli u vodstvo golom Miljana Ljubenovića u 27. minuti. Domaći su preko Elvisa Sarića uspjeli poravnati rezultat u 66. minuti, da bi robusni Mersudin Ahmetović donio prednost Sarajlijama u 80. minuti susreta. Očekivalo se da će ekipa Husrefa Musemića mirno meč privesti kraju, ali gosti su željeli do bod(ova). Prvo je u 82. miuti Lazar Marjanović izjednačio rezultat na 2:2, a samo dvije minute kasnije Radosav Aleksić je donio veliku pobjedu ekipi Krupe. Sudija Ilija Živković iz Orašja imao je pune ruke posla u ovom susretu budući da je podijelio čak osam javnih opomena.

Široki minimalno protiv Radnika

Široki je na Pecari minimalno savladao Radnik golom Luke Menala u 50. minuti susreta. Radnik nije ponudio mnogo toga protiv Širokog, a u Hercegovini nije ni vladalo pretjerano interesovaje za ovaj susret budući da je susret posmatralo skromnih 500 gledalaca što je svakako mala nagrada za igrače Širokog koji ove sezone igraju mnogo bolje nego je to slučaj bio prošle sezone.

Mladost razbila Čelik

U komšijskom derbiju Mladost je savladala Čelik ubjedljivim rezultatom 4:0. Domaći su u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom susretu i već rano došli u vodstvo u 11. minuti preko Abida Mujagića. Finiš prvog poluvremena donio je novi gol domaćih, a iz ''slobodnjaka'' je pogodio Filip Arežina. U drugom poluvremenu pobjedu Mladosti potvrdili su kapiten Aladin Isaković u 57. minuti i mladi Anes Vazda u 66. minuti susreta. Ovom pobjedom Mladost se vratila u gornji dom bh nogometa i pokazala da se s pravom nada ligi za prvaka BiH.