KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Zrinjski odbranio titulu prvaka, Vitez i Čelik ispali

21.05.2018. - Spuštena je zavjesa na još jednu sezonu fudbalske Premijer lige BiH. Titulu prvaka odbranila je ekipa mostarskog Zrinjskog, dok su nastup u Evropi izborile još ekipe Željezničara, Sarajeva i Širokog Brijega. Društvo najboljih napustit će ekipe Viteza i zeničkog Čelika.

Zajko Zeba

Zajko Zeba odigrao posljednji meč u plavom dresu

Posljednje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u sezoni 1027/2018 donijelo nam je čak 21 gol, odnosno 3.5 po susretu. U ovom kolo dodijeljeno je sedam javnih opomena, šest žutih i jedan crveni karton (Senad Karahmet – Mladost DK). Susrete posljednjeg kola u sezoni posmatralo je čak 15.350 gledalaca, odnosno nešto više od 2.558 po susretu. Najviše gledalaca očekivano je bilo u Mostaru na susretu Zrinjskog i Krupe. Proslavi titule mostarskog tima prisustvovalo je čak 8.000 gledalaca.

DSC09937

Mladost razočarala na kraju sezone

Dobojska Mladost razočarala je domaću publiku na kraju sezone. Dobojlije su ubjedljivo poražene od zeničkog Čelika rezultatom 3:0. Pobjedu ''otpisanim'' Zeničanima donijeli su Ognjen Đelmić golovima u 29. i 77. minuti i Stevo Nikolić koji je pogodio na otvaranju drugog poluvremena u 47. minuti susreta. Domaću publiku ne boli toliko poraz koliko nezalaganje pojedinih igrača kojima će se Uprava Mladosti zahvalti na dosadašnjoj saradnji. Ovim porazom Mladost je ispustila prvo mjesto lige za opstanak i sezonu okončala iza Goška iz Gabele.

Gošk slavio u Vitezu za pvu poziciju lige za opstanak

Gabeljani su u posljednjem kolu u sezoni slavili u Vitezu za prvu poziciju lige za opstanak. Golove za Gošk postigli su Nardin Mulahusejnović u 43. i Darko Đajić u 54. minuti susreta, dok je gol utjehe za Vitežane postigao Safet Šivšić u 71. minuti susreta.

Borac na ''krilima'' sjajnog Kunića do pobjede protiv Slobode

Petar Kunić donio je novu pobjedu banjalučkom Borcu. Borac je na gradskom stadionu u Banja Luci slavio protiv tuzlanske Slobode rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Petar Kunić. Prvi sa bijele tačke u 14. minuti, a drugi u 57. minuti za konačnih 2:0.

Sjajan meč u Bijeljini

Radnik i Široki Brijeg odigrali su sjajan meč u Bijeljini, a susret je završen rezultatom 3:3. Prednost gostima donio je Dražen Bagarić već na otvaranju meča u 4. minuti, da bi domaći preokrenuli rezultat preko Filipa Stojanovića (20. minuta) i Dine Beširevića (50. minuta). Stvari na početak vratio je Josip Kvesić u 53. minuti, da bi samo pet minuta kasnije prednost domaćima donio Aleksandar Glišić. Kada se očekivalo da će susret završiti pobjedom Bijeljinaca novo izjednačenje na ovom meču donio je Dražen Bagarić u 88. minuti za konačnih 3:3.

Derbi zasjenila teška povreda Ramovića

Vječiti derbi sarjavekih velikana Željezničara i Sarajeva zasjenila je povreda Sinana Ramovića koji je nakon duela sa Krste Velkoskim doživio neugodnu povredu, frakturu fibule i rupturu deltoidnog ligamenta skočnog zgloba desne noge i podvrgnut je operativnom zahvatu i njegov oporavak će trajati minimalno tri mjeseca. Željo je u ovom duelu slavio sa 2:1, a golove za Plave sa Grbavice postigli su Dženan Zajmović u10. i Vojo Ubiparip u 32. minuti, dok je jedini gol za bordo tim postigao Joachim Adukor u 37. minuti susreta. Od plavog dresa se u derbiju oprostio i Zajko Zeba.

Zrinjski proslavio titulu uz 8.000 navijača

Mostarski Zrinjski proslavio je novo titulu prvaka Bosne i Hercegovine uz osam hiljada navijača. Zrinjski je u posljednjem kolu pred domaćom publikom savladao Krupu sa ubjedljivih 4:0. Dvostruki strijelac bio je Miloš Filipović u 3. i 71. minuti, dok su po jedan gol postigli i Marko Bencun (11. minuta) i Haris Handžić (32. minuta).