KakanjLive | Četvrtak, 19.07.2018. godine

Zrinjski odbranio titulu prvaka BiH

07.05.2018. - Mostarski Zrinjski je savladavši Široki Brijeg u hercegovačkom derbiju dva kola prije kraja prvenstva odbranio titulu prvaka Bosne i Hercegovine i po treći put uzastopno ponio epitet najbolje ekipe u državi. Porazom pred domaćom publikom Čelik se oprostio od Premijer lige BiH.

11690-img-1075-1525537362

Osmo kolo lige za prvaka i lige za opstanak nam je donijelo 17 golova, odnosno 2.83 po susretu, dok je u ovom kolu dodijeljeno čak 29 žutih i dva crvena kartona. Susrete je posmatralo skromnih 9.600 gledalaca, odnosno 1.600 po susretu, a najveća posjeta zabilježena je u Mostaru gdje je hercegovački derbi između Zrinjskog i Širokog posmatralo 5.000 ljudi.

Čelik ispao iz lige

Zenički Čelik se pred domaćom publikom oprostio od Premijer lige Bosne i Hercegovine. Zeničani su na Bilinom polju poraženi od tuzlanske Slobode rezultatom 2:0, a Tuzlacima su pobjedu donijeli Adnan Salihović u 16. i Amer Bekić u 23. minuti susreta.

Petar Bojo donio pobjedu Vitezu

Petar Bojo je bio dvostruki strijelac u pobjedi Viteza nad Borcem u osmom kolu lige za opstanak. Ovo je ekipi Viteza bila tek druga pobjeda u sezoni, dok je indisponirana ekipa Borca pretrpjela 13 poraz.

Blijedo izdanje Mladosti

Mladost još uvijek nije uspjela doći do trijumfa protiv Goška u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Ekipa iz Gabele je po drugi puta savladala Dobojane u okviru lige za opstanak. Domaće je u vodstvo doveo Filip Arežina u 12. minuti susreta. Mladost je dominirla u prvih 35 minuta, stvarala brojne prilike, a kada je iz igre zbog povrede u 34. minuti izašao Adnan Šećerović igra domaćina se u potpunosti raspala i gosti su preko Nardina Mulahusejnovića (39. min) i Emraha Hasanhodžića (43. min ) preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju slavili.

Radnik savladao Želju

Radnik je srušio Željine snove o tituli. Dva kola prije kraja prvenstva ekipa iz Bijeljine je minimalno slavila rezultatom 1:0 golom Dine Beširevića u 84. minuti i tako omogućila Zrinjskom da ode na nedostižnih plus šest bodova i po treći put uzastopno osvoji titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Zrinjski pobjedom u hercegovačkom derbiju odbranio titulu prvaka BiH

Pobjedom u hercegovačkom derbiju nad Širokim Brijegom rezultatom 3:1 ekipa Zrinjskog odbranila je titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Već na otvaranju utakmice u prvoj minuti Hrvoje Barišić je doveo domaće u vodstvo, da bi u 53. minuti Nemanja Bilbija udvostručio prednost domaćih. U 84. minuti nadu gostima je vratio Dražen Bagarić, ali je u posljednjim momentima susreta Miloš Filipović potvrdio pobjedu Mostaraca i donio svom timu novu titulu prvaka BiH.

Sarajevo slavio u Krupi

Sarajevo je u Krupi na Vrbasu upisalo vrijednu pobjedu u borbi za Evropu. Tim Husrefa Musmića je slavio rezultatom 3:2. Krupa je u vodstvo došla u 12. minuti preko Lazara Marjanovića, da bi Mićo Kuzmanović donio poravnanje svom timu u 32. minuti. U finišu prvog poluvremena Krste Velkoski je preokrenuo rezultat u korist Sarajeva. Na otvaranju drugog dijela susreta Aleksandar Vukotić u 49. minuti donosi izjednačenje Krupi, da bi pobjedu bordo timu donio brzonogi Mićo Kuzmanović u samom finišu susreta.