KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Zrinjski nastavlaj trku za Sarajevom

16.04.2019. - Mostarski Zrinjski je savladao Željezničar i došao na samo četiri boda zaostatka za Sarajevom. Mladost je upisala četvrti poraz u nizu. Krupa je razbila Čelik i ''hvata'' posljednji voz u borbi za opstanak.

eee

Ovo kolo donijelo je čak 18 golova, čak tri po susretu. Istina, u dva susreta postignuto je 12 golova (Krupa-Čelik – 7 golova i Gošk-Sloboda – 5 golova). U ovom kolu dodijeljena su 22 žuta i dva crvena kartona, dok je utakmice posmatralo 8150 gledalaca, nešto više od 1358 po susretu.

Željo upisao deseti poraz u sezoni

Golom Semira Pezera mostarski Zrinjski je na domaćem terenu savladao Željezničar rezultatom 1:0 i došao na samo četiri boda zaostatka za bordo timom. Sarajevski Plavi nisu puno pokazali u ovom susretu, a nisu čak ni iskoristili igrača više na terenu jer su od 56. minute susreta na terenu imali igrača više jer je Kristijan Stanić napustio igru zbog dvije javne opomene.

Velkoski tragičar

Sarajevo i Široki Brijeg podijelili su bodove na Koševu odigravši 0:0 u okviru 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim je bio nešto konkretniji tim u ovom duelu, ali su se Širokobriježani odlično branili. Tim sa Koševa je u sudijskoj nadoknadi, odnosno u 94. minuti susreta imao priliku da preko Krstea Velkoskog dođe do pobjede sa bijele tačke, ali igrač Sarajeva nije uspio matirati golmana gostiju. Široki Brijeg je posljednjih dvadesetak minuta susreta igrao sa igračem manje jer je Dino Ćorić igru napustio u 77. minuti zbog crvenog kartona (drugi žuti karton).

Pet golova u duelu Goška i Slobode

Gošk je u Gabeli upisao vrijednu pobjedu u borbi za opstanak nad tuzlanskom Slobodom. Mirsad Ramić je u 14. minuti doveo Gošk u vodstvo, a u 55. je Ivan Baraban izjednačio na 1:1. Već u narednom napadu ponovo pogađa Ramić za vodstvo Goška, ali se Sloboda ponovo vratila u igru u 72. minuti susreta. Za pobjedu Gabeljana pobrinuo se Kakanjac, Vedin Kulović u 82. minuti susreta i donio vrijedna tri boda svom timu.

Četvrti poraz Maldosti u nizu

Dobojska Mladost upisala je i četvrti poraz u nizu. Dobojani su poraženi u Ugljeviku rezultatom 2:1 od ekipe Zvijezde 09 iz etno sela Stanišići. Uvod meča pripao je domaćem timu koji je terensku inicijativu krunisam golom u 26. minuti susreta. U samom finišu prvog poluvremena Marko Anđić je pogodio za 2:0. U drugom dijelu meča Mladost je sve karte bacila u napad, a nakon šuta Anđušića lopta je zakačila Maraka Brkića i završila u golu Zvijezde. Do kraja susreta odličnu priliku za izjednačenje imao je Petar Bojo, ali veznjak Mladosti nije uspio iskoristiti odličan zicer i Zvijezda je upisala pobjedu.

Remi Tuzle i Radnika

Bijeljinski Radnik je nastavio svoj odlični niz. Ekipa iz Bijeljine nije poražena ni u osmom uzastopnom meču. Radnik je u najboljoj formi od svih klubova u posljednje vrijeme. Nošeni sjajnim Irfanom Hadžićem tim iz Bijeljine je bio na pragu pobjedu u Tuzli, a napadač Radnika je pogodio mrežu Tuzle u 61. minuti susreta. Do boda je domaći tim došao u sudijskoj nadoknadi, a pogodio je Miloš Stojčev.

Krupa je konačno upisala pobjedu

Krupa je na Vrbasu slavila protiv zahuktalog Čelika. Sa visokih 5:2 krupa je razbila Čelik. U uvodnih 25 minuta susreta već je bilo 2:0 za Krupljane, a mrežu Čelika pogađali su Nikola Mandić i Marko Brtan. Do odlaska na odmor pogodio je i Čelik preko Harisa Dilavera u 39. minuti susreta. Samo što se krenulo sa centra u drugom dijelu meča Krupa je postigla novi gol, a strijelac je bio Siniša Babić u 46. minuti. Pet minuta kasnije Ševko Okić je smanjio na 3:2, a do kraja meča bivši napadač Mladosti Almir Aganspahić je postigao dva gola, u 67- i 77. minuti susreta za ubjedljivu pobjedu Krupe.