KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Zrinjski lider, prate ga Mladost i Željo

28.08.2017. - Pobjedom u Vitezu Zrinjski je zadržao lidersku poziciju nakon šestog kola Premijer lige BiH. Ovo kolo je prošlo u znaku sjajnog Nemanje Bilbije koji je postigao het-trik u Vitezu, ali i fašističkih povika sa tribina stadiona u Banja Luci i nekorektnog odnosa prema gostima iz Sarajeva

aaa23

Mostarski Zrinjski je pobjedom u Vitezu zadržao lidersku poziciju i nakon petog kola u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine. U šestom kolu najelitnijeg nogometnog takmičenja u Bosni i Hercegovini postignuto je ukupno 15 golova, odnosno 2.5 po susretu. Duel na Gradskom stadionu u Vitezu je donio i najviše golova, čak pet. U ovom kolu susrete na premijeligaškim stadionima uživo je pratilo 16.900 gledalaca, odnosno nešto više od 2.800 po susretu. Pokazano je ukupno 36 žutih kartona i jedan crveni, od čega je čak deset javnih opomena dodijeljeno u derbi susretu između Borca i Sarajeva.

Duel na Grbavici bez pogodaka

Duel na Grbavici između Željezničara i Širokog Brijega je završio nepopularnim rezultatom 0:0. Čini se kako je najzapaženiji akter susreta na Grbavici bio glavni sudac Vladimir Bjelica koji je pokazao čak sedam javnih opomena, od čega dvije Danielu Graovcu (u 73. i 89. minuti), pa je igrač Plavih sa Grbavice put svlačionice morao i prije posljednjeg sudijskog zvižduka. Sedam hiljada navijača je sigurno ovaj susret napustilo nezadovoljno jer se više očekivalo od izabranika Sablića i Adžema.

Fašistički povici sa tribina Gradskog stadiona u Banja Luci

Duel Borca i Sarajeva je privukao najviše gledalaca u ovom kolu, čak 7.500. Susret je završen podjelom bodova. Bordo tim je u vodstvo doveo Marko Mihojević u 52. minuti, da bi Borac poraza spasio Mahir Karić u 74. minuti susreta. Najviše posla na ovom susretu su imali suci, Goran Paradžik i njegovi asistenti Arnel Novalić i Igor Radaković, kao i oni iza golova, Čuić i Mujić. Pokazano je čak deset javnih opomena od čega četiri domaćim i šest gostujućim igračima. Ponovo su u centru pažnje bili ''navijači'', odnosno dio njih koji su fašističkim povicima sa tribina pokušali da isprovociraju goste iz Sarajeva. Sigurno je Davor Ristović iz Istočnog Sarajeva imao materijala za svoju bilježnicu koju će priložiti čelnicima disciplinske komisije NS/FS BIH.

Mladost bilježi najbolji start u Premijer ligi BiH

Dobojska Mladost iako desetkovana neigranjem pet standardnih prvotimaca sjajno je odigrala susret sa bijeljinskim Radnikom. Dobru igru domaći su krunisali golom u 24. minuti kada je Abid Mujagić na asistenciju Hiroša glavom pogodio mrežu Lučića sa pet metara. U nastavku su domaći preko Dilavera i Lazića došli do ubjedljive pobjede. Rapsodiju Mladosti na stadionu u Doboju posmatralo je samo 400 gledalaca, a glavni sudac meča Emir Spahalić je pokazao čak osam javnih opomena u ovom duelu (šest za domaće i dva za gostujuće igrače).

Krupa slavila u Gabeli

Samo jedan gol je viđen na stadionu ''Perica Pero Pavlović'' u Gabeli u duelu Goška i Krupe. Gosti sa Vrbasa su golom Nusmira Fajića iz 70. minute odnijeli vrijedna tri boda, a susret je posmatralo svega 500 ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Aidin Mahmutović spasio zenički Čelik

U hramu bosanskohercegovačkog fudbala, Bilinom polju snage su odmjerili Čelik i Sloboda. Gosti iz Tuzle su nakon golova Kalezića i Krpića bili na pragu pobjede, ali se za remi pobrinuo Aidin Mahmutović, najnovija akvizicija Hafizovićevog tima. Aidin je gol Tuzlaka pogađao u 68. i 74. minuti i svom timu donio vrijedan bod.

Kolo u znaku Nemanje Bilbije

Pobjedom u Vitezu Zrinjski je zadržao lidersku poziciju. Susret na Gradskom stadionu u Vitezu obilježio je sjajni Nemanja Bilbija koji je postigao het-trik, a u finišu susreta je mogao i do četvrtog gola, ali je golman Vitežana sjajno intervenisao. Domaći Vitez je u dva navrata u ovom duelu stizao do poravnanja i to preko Zukića i Bibića, ali za nešto više snage jednostavno nisu imali. Fantastični Nemanja Bilbija je mostarskom timu donio trijumf u 72. minuti susreta kada je pogodio za konačnih 2:3.

Borac – Sarajevo 1:1 (7.500)

Duele šestog kola Premijer lige BiH posmatralo je ukupno 16.900 gledalaca, odnosno prosječno 2.816 po susretu. Najmanja posjeta je bila u Doboju na susretu Mladosti i Radnika (400), dok je duel Borca i Sarajeva u Banja Luci privukao 7.500 ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu. I nakon šestog kola Vitez nije upisao pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH, a teško je očekivati da će slaviti na Koševu u sedmom kolu kada će na užarenu klupu bordo tima Husref Musemić.

Najbolji golgeter nakon šest kola je Nemanja Bilbija koji sada na svom kontu ima četiri gola. Po tri su postigli Lazić (Mladost DK), Krstanović (Široki Brijeg) i Filipović (Zrinjski), dok su po dva postigli Zeba (Željezničar), Glišić (Radnik), Galešić (Borac), Zukić (Vitez) i Mahmutović (Čelik).

Tabela Premijer lige BiH nakon šest kola

Parovi sedmog kola

Nakon reprezentativnih utakmica, utakmicama sedmog kola 9./10. septembra nastavlja se takmičenje u Premijer ligi BiH, a sastaju se: