KakanjLive | Nedjelja, 27.05.2018. godine

Zrinjski juriša ka tituli, Čelik korak bliže ispadanju

30.04.2018. - Veliki derbi između Željezničara i Zrinjskog na Grbavici završen je podjelom bodova i Zrinjski je na korak od odbrane titule prvaka BiH, dok je Čelik poražen u Gabeli i na tri kola prije kraja prvenstva je na ''nedostižnih'' osam bodova zaostatka za Slobodom.

ZRINJSKI-ŽELJO

Sedmo kolo lige za opstanak i lige za prvaka BiH donijelo nam je čak 22 gola i 22 žuta kartona, dok je susrete posmatralo 10.600 gledalaca, od čega čak 7.000 derbi susret Željezničara i Zrinjskog u kojem je Zrinjski osvojio veliki bod na putu kad odbrani titule. Čelik je porazom u Gabali već jednom nogom u Prvoj ligi Federacije BiH.

Gošk ''gurnuo'' Čelik u Prvu ligu Federacije

Gošk je u Gabeli pre 1.000 gledatelja savladao zenički Čelik rezultatom 1:0 i tako osigurao opstanak u Premijer ligi BiH. Jedini gol na susretu postigao je Marko Mišić u 48. minuti susreta. Ovim porazom Čelik je već jednom nogom u Prvoj ligi Federacije BiH iako su ostala još tri kola do kraja sezone, a Zeničani imaju osam bodova zaostatka u odnosu na Slobodu kojoj je u preostala tri kola neophodna samo jedna pobjeda.

Sloboda sigurna protiv Viteza

Sloboda je na Tušnju upisala vrijednu pobjedu u borbi za opstanak rezultatom 2:0. Golove za tuzlanski tim postigli su Edis Smajić u 14. i Amer Bekić u 52. minuti susreta. Ekipi Slavka Petrovića potrebna je samo još jedna pobjeda u prostala tri kola kako bi i definitivno obezbjedili opstanak u premijerligaškom društvu.

Borac savladao Mladost

Banjalučki Borac je pred domaćom publikom savladao Mladost rezultatom 4:2. Dobojani su pobjedom u Vitezu i matematički osigurali opstanak, pa su u Banja Luci izveli kombinovani sastav koji nije mogao izbjeći poraz od raspoložene ekipe Borca koju je predvodio sjajni Petar Kunić koji je postigao tri gola i to u 14. , 47. i 79. minuti susreta. U listu strijelaca upisao se i Vladan Danilović koji je pogodio mrežu Semira Bukvića u 73. minuti, dok su za Mladost golove postigli Dalibor Pandža (45. minuta) i Milivoje Lazić (61. minuta susreta). U ovom meču svoj debi za ekipu Mladosti upisao je šesnaestogodišnji Anes Hrustanović pred kojim je blistava karijera.

Remi Želje i Zrinjskog

Početkom drugog poluvremena Željo je došao do vodstva preko Jadranka Bogičevića u 49. minuti susreta, da bi Zrinjski izjednačio preko mladog Nermina Hajdarevića u 67. minuti. Asim Zec je uspio doveti Želju u novo vodstvo u 79. minuti, da bi minut prije kraja susreta novo izjednačenje Mostarcima donio Haris Handžić. Ovim remijem Zrinjski je na korka bliže tituli prvaka Bosne i Hercegovine.

Potop Krupe u Širokom Bijegu

Širokobriježani su pred domaćom publikom u potpunosti razbili Krupu sa visokih 5:0. Bernardo Matić je postigao dva gola u 23. i 39. minuti, dok su po jedan gol dodali Dražen Bagarić (24. minuta), Josip Ćorić (44. minuta) i Stjepan Lončar (58. minuta susreta). Susret na Pecari posmatralo je 700 gledalaca.

Sarajevo savladalo Radnik

Sarajevo je Koševu savladalo Radnik rezultatom 3:1 i nastavilo trku sa Širokim za poziciju broj tri i izlazak na euro scenu. Krste Velkoski je doveo bordo tim u vodstvo u 7. minti susreta, da bi samo 14 minuta kasnije isti igrač postigao drugi gol. U 56. minuti Dino Beširević je donio gol nade za tim iz Bijeljine, da bi u samom finišu susreta Amar Rahmanović postigao novi gol za Sarajevo.