KakanjLive | Četvrtak, 19.09.2019. godine

Zrinjski iznenadio Sarajevo

02.04.2019. - U derbiju kola mostarski Zrinjski slavio na Koševu sa minimalnih 1:0. Komšijski derbi u Zenici između Čelika i Mladosti pripao domaćim fudbalerima, dok je Željo ponovo kiksao odigravši 1:1 u Gabeli sa Goškom.

Celikslavio

Čak četiri susreta 24. kola Premijer lige BiH završena su podjelom bodova (po jedna pobjeda domaćina i gostiju). Utakmice ovog kola posmatralo je 16.200 gledalaca, odnosno 2.700 po susretu. Čak sedam hiljada gledalaca bilo je prisutno na derbi susretu Sarajeva i Zrinjskog. U ovom kolu dodnijeljeno je 39 javnih opomena, dok je u prosjeku postizano po dva gola po susretu.

Krupa izgubila dva boda u sudijskoj nadoknadi

Krupa je na domaćem terenu bila nadomak pobjede i osvajanja tri boda protiv Radnika, ali je u sudijskoj nadoknadi za 2:2 pogodio Bradonjić za 2:2. U finišu prvog dijela susreta Igor Makitan je pogodio vlastitu mrežu i Radnik je na odmor otišao sa minimalnom prednošću. U nastavku je Marko Britan u 71. minuti pogodio za 1:1, da bi bivši igrač dobojske Mladosti Almir Aganspahić pogodio za vodstvo Krupe u 88. minuti. Kada se očekivao kraj susreta za podjelu bodova je pogodio pomenuti Bradonjić i donio Bijeljincima.

Čelik ponovo slavio

Zenički Čelik upisao je novu pobjedu i ozbiljan je kandidat za Evropu. Zeničani su poveli u 31. minuti protiv Mladosti preko Anela Dedića. U samom finišu susreta Mladost je mogla do izjednačenja, ali je Pavlović sačuvao mrežu. U nastavku je Mladost napadala, bila konkretnija, ali su Zeničani uspjeli sačuvati svoju mrežu i doći do vrijedna tri boda.

Remi u tuzlanskom derbiju

Na Tušnju su u gradskom derbiju snage odmjerili Tuzla City i Sloboda. Nermin Crnkić je sjajnim golovom doveo Tuzlu u vodstvo u 17. minuti, da bi u 36. minuti izjednačio Said Husejinović za 1:1. U drugom poluvremenu nije bilo golova.

Remi Zvijezde i Širokog Brijega

Zvijezda iz etno sela Stanišići došla je do vrijednog boda u borbi za opstanak. Široki Brijeg je preko Dražena Bagarića u 42. minuti došao u vodstvo, da bi Zvijezda izjednačila u 70. minuti preko Slavena Stjepanovića. Do kraja susreta oba tima su stvorila nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Željo kiksao u Gabeli

Gošk i Željezničar podijelili su bodova u Gabeli. Sarajevski tim je preko preko Ermina Zeca došao u vodstvo u 31. minuti susreta, da bi domaći tim preko Mirsada Ramića došao u izjednačenje sa bijele tačke u 56. minuti. Nakon gola Ramića Željezničar je pokušavao doći do pobjede, ali nisu uspjeli savladati Gošk.

Zrinjski slavio na Koševu

Zrinjski je golom Staniše Mandića iz 52. minute uspio savladati Sarajevo na Koševu, pa će posljednjih devet kola Premijer lige biti uzbudljivo jer je mostarski tim došao na samo šest bodova zaostatka za bordo timom.