KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Zrinjski i Željezničar drže vrh tabele

18.09.2017. - Osmo kolo Premijer lige BiH obilježila je prva pobjeda Viteza u novoj sezoni, ali i nova trenenerska ''žrtva''. Klupu Čelika je nakon novog poraza Zeničana napustio Kemal Hafizović. U derbiju kola Sarajevo je slavilo protiv Širokog Brijega, dok su Željezničar i Zrinjski upisali sigurne pobjede i ostali u vrhu tabele.

HZ

''Horde Zla'' žele istinu za Vedrana

Osmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je svega 14 golova, odnosno 2.33 po susretu. Susrete je pratilo 13.100 gledalaca, odnosno nešto više od 2.800 po susretu. Najbolja posjeta je zabilježena na Koševu gdje je okršaj Sarajeva i Širokog Brijega pratilo 4.000 navijača, dok je najmanja posjeta zabilježena u Doboju budući da je duel Mladosti i Slobode posmatralo samo 500 gledalaca. U ovom kolu dodijeljeno je 20 žutih kartona i jedan crveni.

Vitez upisao prvi trijumf

Ekipa Viteza upisala je prvi trijumf u novoj sezonun Premijer lige Bosne i Hercegovine i to tek u osmom kolu. Vitežani su na svom stadionu golovima Slavka Brekala (21. minuta) i Seida Zukića (47. minuta) upisali vrijedan trijumf. Ovo je bio šesti poraz za zenički tim, a nakon susreta u Vitezu Kemal Hafizović je podnio ostavku. Na njegovo mjesto će ''dojučerašnji'' trener kakanjskog Rudara Elvedin Beganović.

Zrinjski siguran u Gabeli

Mostarski Zrinjski je u Gabeli došao i do sedmog ovosezonskog trijumfa. Za pobjedu Mostaraca pobrinuli su se Slobodan Jakovljević (12. minuta) i Nemanja Bilbija (69. minuta). Susret na stadionu ''Perica Pero Pavlović'' je posmatralo čak 2.300 navijača od čega 300 pristalica bh prvaka. Na ovom susretu nije dodijeljena nijedna javna opomena.

Remi Mladosti i Slobode

Mladost i Sloboda remizirali u Doboju

Mladost i Sloboda remizirali su u Doboju u okviru osmog kola Premijer lige BiH. Domaći dolaze u vodstvo već u devetoj minuti preko Harisa Dilavera, a samo minutu kasnije udarac Vukašina Benovića sa preko 30 metara pogađa prečku Muminovića. U finišu prvog poluvremena gosti su preko Milana Ćuluma (42. minuta) došli do poravnanja što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat. Adis Šehović je u ovom susretu podijelio čak sedam javnih opomena, četiri za domaće i tri za gostujuće igrače. U Doboju je zabilježena i najmanja posjeta u ovom kolu u Premijer ligi budući da je duel Mladosti i Slobode pratilo svega 500 gledalaca.

Željo ''razmontirao'' Krupu

Sarajevski Željezničar drži korak sa mostarsikim Zrinjskim u vrhu tabele. Plavi su na Grbavici ubjedljivo porazili Krupu rezultatom 4:1. Već nakon prvih 45. minuta Željo je imao vodstvo od 2:0, a za tim sa Grbavice pogađali su Goran Zakarić (34. minuta) i Sinan Ramović (37. minuta). Goran Zakarić je u 54. minuti susreta postigao svoj drugi gol na ovom susretu, dok je na 4:0 povisio Jovan Blagojević u 84. minti susreta. Gosti su u sudijskoj nadoknadi postigli utješni gol preko Elvira Koljića. U redovima gostiju Aleksandar Vukotić je isključen iz igre u samom finišu susreta nakon što je dobio dva žuta kartona (10. i 90. minuta). Željo je ubjedljivom pojedom na najbolji mogući način proslavio svoj 96. rođendan.

Lučić ''poklonio'' pobjedu Borcu

Borac je i više nego sretno došao do pobjede u duelu sa Radnikom. Nakon kardinalne greške golmana Lučića Petar Kunić je donio slavlje domaćim navijačima u devedesetoj minuti susreta. Duel na Gradskom stadionu u Banja Luci posmatralo je 2.000 gledalaca.

Sarajevo slavilo u derbiju kola

Husref Musemić je preporodio tim sa Koševa. Sarajevo je u derbiju osmog kola Premijer lige BiH savladalo Široki Brijeg reuzltatom 2:0. Krste Velkoskti je doveo bordo tim u vodstvo sjajnim golom u četvrtoj minuti, da bi pobjedu potvrdio robusni Mersudin Ahmetovič u 74. minuti susreta. Susret na Koševu je posmatralo 4.000 gledalaca.