KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Zrinjski čvrsto drži lidersku poziciju

11.09.2017. - Ubjedljivom pobjedom protiv zeničkog Čelika Zrinjski je zadržao lidersku poziciju. Sedmo kolo je obilježio i sjajni Nusmir Fajić, golgeter Krupe koji je u duelu sa Mladosti postigao ''hat-trick''. Na klupu Sarajeva se vratio Husref Musemić i njegovi su izabranici nadigrali Vitez rezultatom 4:0.

Široki - Borac

Derbi kola odigran na Pecari između Širokog Brijega i Borca iz Banja Luke. Širokobriježani upisali sigurna tri boda.

Sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je sjajnih 20 golova, odnosno 3.33 po susretu. Najviše pogodaka viđeno je u Mostarru u duelu Zrinjskog i Čelika, čak sedam (5:2), dok je samo jedan gol postignut na Tušnju u gostujućoj pobjedi Goška nad Slobodom. Šest susreta posmatralo je svega 6.050 gledalaca, odnosno ''mizernih'' 1.008 po susretu. Sudije su u ovom kolu dodijelile 16 žutih i dva crvena kartona. U ovom kolu nije zabilježen nijedan remi. U četiri susreta su slavili domaći, dok su Gošk i Željezničar donijeli bodove sa gostovanja iz Tuzle i Bijeljine.

Sarajevo ''razbilo'' Vitez

Husref Musemić je dobio novi mandat na klupi Sarajeva i u svom ''debiju'' u ovoj sezoni Musemija je odlično posložio igrače Sarajeva koji su na startu nove sezone zapali u rezultatsku krizu. U zapisniku Husrefa Musemića od 18 igrača za ovaj susret našlo se čak devet njih mlađih od 21 godine. Sigurnu pobjedu bordo timu donijli su Velkoski, mladi Nedim Hadžić i Mersudin Ahmetović koji je postigao dva gola. Glavni sudac ovog meča, Zoran Soknić iz Istočnog Sarajeva nije imao pretjeranog ''posla'' u ovom duelu, budući da tokom 90 minuta nije dodijelio nijednu javnu opoemnu. Duel Sarajeva i Viteza je ujedno bio i najposjećeniji u ovom kolu sa 2.000 ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Ćorić i Čabraja donijeli nova tri boda Širokom Brijegu

Okršaj Širokog i Borca je ponio epitet ''derbija kola'' iako je samo skromnih 1.000 gledalaca posmatralo ovaj duel. Dino Ćorić (16. minuta) i Dejan Čabraja (66. min – penal) su donijeli nova tri boda Širokobriježanima, a duel na Pecari je čak u tri navrata prekidan zbog problema sa električnom energijom i to u 16., 45. i 66. minuti susreta. Očito je kako su delegat Franjo Grganović iz Novog Travnika i njegovi saradnici u ovom duelu imali pune ruke posla.

Željo slavio u Bijeljini

Ekipa sarajevskog Željezničara je došla do nova tri boda. Zajko Zeba je doveo u vodstvo ''Plave'' sa Grbavice u 12. minutu sa kaznenog udarca, da bi u samom finišu prvog dijela igre pogodio i Goran Zakarić za kasnije ispostavit će se konačnih 0:2. Izabranici Admira Adžema su tako došli do nove pobjede iako su od 74. minute igrali sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona ranije na hlađenje morao Dženis Beganović. Pored ovog crvenog kartona glavni sudac ovog susreta Zoran Grbić je pokazao još tri javne opomene, a iz bijeljinskog tima su nakon susreta imali mnogo primjedbi na ''posao'' Grbića koji je već u ranoj fazi utakmice dosudio kazneni udarac za Željezničar.

Nusmir Fajić postigao hat-trick protiv Mladosti

Fudbaleri Krupe su na domaćem terenu ugostili desetkovanu Mladost koja je u ovom duelu nastupila bez čak šest standardnih igrača. Na kraju su i više nego zasluženo domaći fudbaleri došli do tri boda golovima Nusmira Fajića iz 12., 39. i 72. minute susreta. Utješni gol za Mladost je postigao Milivoje Lazić u 87. miniti susreta za konačnih 3:1. Vrijedi napomenuti kako je Irfan Peljto iz Sarajeva podijelio čak šest žutih kartona u ovom susreta i jedan crveni, za igrača Mladosti Abida Mujagića (dva žuta u 9. i 70. minuti susreta).

Gošk koban za Vladu Jagodića

Sloboda je na Tušnju dočekala neugodnu ekipu Goška koja je slavila golom iz 23. minute susreta. Mile Pehar je Gabeljanima donio pobjedu, a domaćem trenu Vladi Jagodiću otkaz nakon ovog susreta budući da je ovo bio treći domaći poraz Slobode u ovoj sezoni.

Zrinjski i Čelik odigrali susret sa čak sedam golova

Zenički Čelik je već nakon četiri minute imao vodstvo od 2:0. Golove su postigli Mahmutović i Kouadio, ali to je bilo sve što je ekipa Kemala Hafizovića uradila u ovom susretu. Mostarski tim je za samo 10 minuta anulirao prednost gostiju golovima Kataneca (6.min) i Bilbije (14. min), da bi Jović donio Zrinjskom prednost u 19. minuti susreta. Za ubjedljivu pobjedu Mostaraca pobrinuli su se Filipović (31.min) i Todorović (69. min). Iako je u ovom sjajnom duelu viđeno čak sedam golova Goran Paradžik iz Ljubuškog nije imao pretjerano mnogo posla budući da se nijedan igrač nije našao u njegovom zapisniku.

Rezultati sedmog kola Premijer lige BiH i broj gledalaca prema službenom zapisniku

Sarajevo – Vitez 4:0 (2.000)
Široki – Borac 2:0 (1.000)
Radnik – Željezničar 0:2 (500)
Krupa – Mladost 3:1 (750)
Sloboda – Gošk 0:1 (1.000)
Zrinjski – Čelik 5:2 (800)