KakanjLive | Četvrtak, 19.07.2018. godine

Željo siguran na vrhu tabele

01.04.2018. - Željo je novom pobjedom ostao na vrhu tabele. Veliki hercegovački derbi je zavšio bez pobjednika. Čelik je osvojio vrijedan bod u Tuzli, dok je Mladost minimalno poražena u Gabeli.

ZeljoRadnik

Treće kolo doigravanja za prvaka i opstanak u Premijer ligi BiH donijeli nam je svega osam golova. Susrete je posmatralo 11.900 gledalaca odnosno nešto više od 1.980 po susretu. Najveća posjeta zabilježena je na Grbavici gdje je pobjedu Želje nad Radnikom posmatralo 5.000 ljudi, dok je najmanje gledalaca bilo u Gabeli, a pobjedu Goška nad Mladosti posmatralo je svega 100 ljudi. U ovom kolu dodijeljeno je 20 žutih kartona, najviše u hercegovačkom derbiju između Širokog i Zrinjskog, čak pet.

Željo savladao Radnik

U trećem kolu lige za prvaka Željo je pred domaćom publikom savladao Radnik rezultatom 2:1 i ostao na vrhu tabele sa četiri boda prednosti u odnosu na mostarski Zrinjski. Plavi sa Grbavice nošeni sjajnom podrškom sa tribina su već u sedmoj minuti imali dva gola prednosti. Prvo je Stojan Vranješ pogodio za 1:0 u petoj minuti, da bi se samo dvije minute poslije u listu strijelaca upisao i Dženan Zajmović na asistenciju sjajnog Vranješa. Očekivao se potop bijeljinske ekipe u nastavku susreta, ali to se nije desilo. U drugom dijelu susreta gosti su preko Domagoja Franića postigli gol u 57. minuti za konačnih 2:1. Vrijedi istači kako je u finišu prvog dijela susreta poništen gol Dženana Zajmovića zbog navodne ofsajd pozicije.

SirokiZrinjski

Hercegovački derbi bez pobjednika

Hercegovački derbi između Širokog i Zrinjskog privukao je čak 4.000 gledalaca na Pecaru. Utakmici je prethodila tuča navijača dvije navijačke grupe ovih timova i to su sigurno scene koje u budućnosti ne želimo gledati u blizini bh stadiona. Sam susret nije donio pretjerano dobru igru, a na kraju je susret kojeg je obilježilo pet žutih kartona završen rezultatom 0:0.

SarajevoKrupa

Sarajevo minimalno protiv Krupe

Krste Velkoski donio je bordo timu pobjedu u finišu prvog poluvremena. Bila je ovo trinaesta pobjeda ekipa Husrefa Musemića u ovoj sezoni. Ovom pobjedom Sarajevo je došlo na četiri boda zaostatka za Širokim.

Borac savladao Vitez

Vitez je u Banjaluci u najmanju ruku bio ravnopravan protivnik banjalučkom timu koji je do pobjede došao iz penala u 83. minuti susreta, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Petar Kunić.

Gošk minimalno protiv Mladosti

Utakmica u Gabeli nije donijela mnogo prilika, posebno u prvom poluvremenu kada je olujni vjetar ometao igrače oba tima. Gošk je u prvom poluvremenu prijetio preko Hasanhodžića, Ramića i Čolića ali je Semir Bukvić bio na visini zadatka. Ipak domaći preko Mateja Rodina pogađaju mrežu Mladosti u 57. minuti susreta. Do kraja meča Mladost je preko rezerviste Pandže i Šećerovića pokušala postići pogodak, ali bez veće opasnosti po gol Dalibora Kozića.

SlobodaČelik

Čelik osvojio vrijedan bod na Tušnju

Zenički Čelik osvojio je vrijedan bod na Tužnju u borbi za opstanak. Sloboda je bolje otvorila susret i imala terensku inicijativu u prvih dvadesetak minuta, a domaće je u vodstvo doveo Darko Todorović u 22. minuti susreta. Čelik je u nastavku meča sve karte bacio u napad, a do gola i izjednačenja zenički tim je došao tek u 85. minuti susreta kada je u 85. minuti pogodio Nemanja Anđušić za konačnih 1:1. Domaći su preko Anela Husića mogli do pobjede, ali je u dva navrata golman Čelika izašao kao pobjednik i donio vrijedan bod svom timu.