KakanjLive | Ponedjeljak, 18.11.2019. godine

Željo sa dva igrača više savladao Mladost

05.05.2019. - Željezničar je slavio na Grbavici nakon preokreta. Do pobjede Plavi sa Grbavice su došli nakon što je Vladimir Bjelica isključio čak dva igrača dobojske Mladosti.

nagrbavici

Već uvodne minuta susreta pokazale su da će ovo biti otvoren susret sa mnogo prilika. Domaći su u dvadeset minuta susreta imali nekoliko poluprilika, ali bez veće opasnosti po gol Emila Velića. Najbolju priliku u prvih 20 minuta imao je Šabanadžović, ali njegov snažni udarac odlazi pored okvira gola Mladosti. Uzvratio je Arežina na drugoj strani, ali je i on bio neprecizan. U 26. minuti hladan tuš za domaće navijače. Korner je izveo Filip Arežina, a odmjerenim udarcem sa osam metara Guzina matira Fejzića za vodstvo gostiju. Nakon vodstva Mladosti uslijedila je glupost domaćih igrača. Prvo je Asani zaradio drugi žuti karton i isključen je iz igre u 35. minuti susreta, da bi glavni sudac meča prestrogo Biberu dodijelio drugi žuti karton u 41. minuti i gostujuži tim je ostao sa devet igrača u polju. Brojčanu nadmoć domaći su iskoristili u finišu prvog poluvremena i izjednačili preko Ramovića i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Iako sa dva igrača manje u polju gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu u naredne 32 minute, a onda je Rodin poslao loptu u mrežu Velića za prednost Plavih sa Grbavice u 77. minuti. Prethodno je Stanić pogodio stativu. U samom finišu susreta u listu strijelaca se upisao i Sulejman Krpić golom u 83. minuti susreta. Iako je imala dva igrača manje Mladost je stvorila tri dobre prilike u drugom dijelu susreta, ali Hreljić, Arežina i Welbeck nisu uspjeli matirati Fejzića.

Nakon četrnaestog poraza u sezoni Mladost zauzima devetu poziciju na tabeli sa 34 boda. U narednom kolu ekipa Elvedina Beganovića će pred domaćom publikom ugostiti Široki Brijeg.

ŽELJEZNIČAR – MLADOST 3:1 (1:1)

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 2.030

Sudije: Vladimir Bjelica (I.Sarajevo), Igor Radaković (Prijedor), Sreten Udovičić (Prijedor), Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat: Radika Marić (Bijeljina).

Strijelci: 26' Gedeon Guzina (0:1), 45' Sinan Ramović (1:1), 77' Matej Rodin (2:1), 83' Sulejman Krpić (3:1)

Žuti kartoni: Arežina (Mladost). Crveni kartoni: Asani i Biber (Mladost)

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović (74' Zajmović), Šabanadžović, Krpić, Ramović, Stanić, Bogičević, Veselinović, Sadiković (55' Mujezinović), Rodin, Klepač (68' Zec). Trener: Amar Osim.

MLADOST: Velić, Hreljić, Welbeck, Guzina (65' Muslimović), Arežina, Marković, Biber, Bojo (84' Vehab), Asani, Atajić (84' Delić), Isaković. Trener: Elvedin Beganović.