KakanjLive | Ponedjeljak, 16.07.2018. godine

Željo preuzeo vrh tabele

13.03.2018. - Neefikasnost napadača obilježila je prvo kolo lige za opstanak i lige za prvaka Bosne i Hercegovine. Zrinjski je novim kiksom pred domaćim navijačima prepustio vrh tabele sarajevkom Željezničaru. U ligi za opstanak Mladost sigurna protiv Viteza, dok u preostale dvije utakmice nije bilo golova.

Dilaver (2)

Prvo kolo lige za opstanak i za prvaka BiH donijelo nam je samo pet golova, dok je susrete ovog kola posmatralo 11.550 gledalaca što je 1.925 po susretu. Najmanja posjeta zabilježena je u Doboju gdje je duel Mladosti i Viteza posmatralo svega 250 ljudi, dok je najviše gledalaca očekivano bilo na Grbavici (4.500) gdje je Željo minimalnim rezultatom savladao Krupu. U ovom kolu sudije su dodijelile ukupno 18 žutih kartona što je tri po susretu.

''Nule'' u Gabeli i Banjaluci

U dva susreta lige za opstanak nije bilo golova. U Banjaluci bodove su podijelili Borac i Čelik, dok je duel u Gabeli između Goška i Slobode završen identičnim rezultatom.

Mladost minimalno protiv Viteza

Dobojska Mladost je pred domaćom publikom u prvom kolu lige za opstanak savladala Vitez rezultatom 1:0. Tokom svih 90. minuta susreta domaći tim je dominirao i kreirao prilike, a gosti iz Viteza mogu biti sretni jer su na kraju Kakanj napustili samo sa jednim golom u mreži. Strijelac jedinog gola bio je Haris Dilaver u 54. minuti susreta. Sjajne prilike imali su još Filip Arežina koji je iz slobodnog udarca pogodio prečku, kao i rezervista Dalibor Pandža koji je u dva navrata bio sam pred Ivanom Tirićem, ali nije uspio matirati golmana Viteza.

Široki porazio Sarajevo

U borbi za treće mjesto i izlazak na euro scenu Široki je savladao Sarajevo na Pecari rezultatom 1:0, a jedini gol na susretu postigao je Dražen Bagarić u 69. minuti susreta, samo dva minuta nakon što je ušao u igru. Iako je ostalo još devet kola do kraja prvenstva Sarajevo već polako gubi priključak za tri prvoplasirane ekipe.

Radnik nastavio sa odličnim partijama

Bijeljinski Radnik nastavio je sa ssjajnim partijama. Na gostovanj uu Mostaru Radnik je poveo preko Velibora Đurića već na otvaranju utakmice u 9. minuti, dok su domaći preko Miloša Filipovića izjednačili u 54. minuti susreta.

Ubiparip za novu pobjedu Željezničara

Plavi sa Grbavice su pred svojim navijačima savladali Krupu rezultatom 1:0 novim golom Voje Ubiparipa u 64. minuti za nova tri boda i vrh tabele. Krupa je pružila snažan otpor Željezničaru, ali nisu uspjeli izbjeći poraz.