KakanjLive | Srijeda, 13.12.2017. godine

Željo preuzeo lidersku poziciju

05.12.2017. - U derbiju 17. kola Premijer lige BiH Željo je slavio na Pecari i tako preuzeo vrh tabele. Sarajevo je upisalo desetu pobjedu u sezoni, dok je Mladost osvojila ''veliki'' bod u Bijeljini u trci za šestu poziciju.

Siroki Zeljoooo

Sedamnaesto kolo Premijer lige BiH donijelo nam je 14 golova, odnosno 2.33 po susretu. Utakmice je posmatralo svega 5.500 gledalaca, odnosno 916 po utakmici, dok su sudije u ovom kolu dodijelile 26 javnih opomena. Željo je novom pobjedom na Pecari preuzeo lidersku poziciju, dok je Široki sada pao na treće mjesto budući da je Zrinjski slavio pred doaćim navijačima protiv Viteza. Mladost je osvojila veliki bod u Bijeljini protiv Radnika odigravši 0:0.

Zrinjski rutinski protiv Viteza

Zrinjski je očekivano upisao nova tri boda protiv ekipe Viteza koja je uz Čelik jedan od glavni kandidata za selidbu u niži rang takmičenja. Vitežani su odolijevali napadima Mostaarca u prvih 45 minuta, ali su domaći fudbaleri slomili otpor gostiju u nastavku. U 55. minuti domaće je u vodstvo doveo Haris Handžić, samo dvadeset minuta kasnije autogol je postigao Seid Zukić, dok je u fiišu susreta za konačnih 3:0 pogodio Ognjen Todorović.

Derbi začelja pripao Slobodi

Derbi začelja 17. kola Premijer lige na Tušnju pripao je fudbalerima Slobode koji su ubjedljivim rezultatom 3:0 savladali zenički Čelik. Već na otvaranu susreta u 4. minuti iz kaznenog udarca je pogodio Sulejman Krpić, da bi u finišu prvog poluvremena autogolom Aldina Šišića Tuzlaci udvostručili prednost. U 75. minuti dosuđen je još jedan penal za domaće, a siguran realizator sa 11 metara ovaj put bio je Amer Osmanagić z konačnih 3:0.

Gošk ''otkinuo'' bod Krupi

Fudbaleri Goška uspjeli su otkinuti bod favorizovanoj Krupi na Vrbasu. Domaći su nakon brojnih napada u vodstvo došli u 71. minuti preko Nusmira Fajića, a samo sedam minuta kasnije za Gabeljane je pogodio Luka Anković za 1:1 i veliki bod ekipe Goška.

Remi Radnika i Mladosti

Susret u Bijeljini između Radnika i Mladosti posmatralo je svega 250 gledalaca. Na teškom terenu stadiona u Bijeljini ova dva tima su remizirala odigravši 0:0, međutim prilika nije manjkalo, jer su se prilike pred golovima Lučića i Velića smjenjivale kao na traci. Ipak golmani su na kraju uspjeli sačuvati svoej mreže, a bodom sigurno mou biti više zadovoljni u taboru Mladosti.

Sarajevo lagano do pobjede protiv Borca

Ekipa Husrefa Musmića je lako savladala banjalučki Borac. Već u drugoj minuti za bordo tim je pogodio Anel Hebibović, dok se u 29. minuti susreta u strijelce upisao i Joachim Adukor. Svoj drugo gol na ovom susretu Hebibović je postigao u sudijskoj nadoknadi vremena za konačnih 3:0 i 10 pobjedu Sarajeva u ovoj sezoni.

Željo ponovo savladao Široki

Sarajevski Plavi su u samo nekoliko dana po drugi put savladali ekipu Širokog Brijega na Pecari. Iako su Širokobriježani poveli ranim golom mladog Luke Menala u 3. minuti, tim sa Grbavice je vrlo brzo, u 15. minuti preko Saše Kajkua stigao do izjednačenja. Pobjedu u finišu susreta Želji je donio mladi Denis Žeriž u sudijskoj nadoknadi vremena pa je Željo sa ova tri boda zauzeo vrh premijerligaške tabele.