KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Željo posustaje, Mladost sjajna u Ugljeviku

01.10.2018. - Željo je napravio novi kiks i sada je na minus pet bodova zaostatka za najvećim rivalima, bordo timom. Zrinjski polako ali sigurno ide ka vrhu. Mladost je upisala i drugu gostujuću pobjedu u sezoni.

zeljo gubi

Novi Kiks Željezničara

Dvanaesto kolo Premijer lige BiH donijelo je 14 golova, što je 2.33 po susretu. Utakmice je posmatralo skromnih 7.650 gledalaca, odnosno 1.275 po susretu, dok su sudije u ovom kolu dodijelili 31 žuti karton.

Dilaver i Bevab donijeli tri boda Zeničanima

Zenički Čelik je pred domaćom publikom savladao Krupu rezultatom 3:1. Kreatori pobjede Zeničana bili su Dino Bevab koji je pogodio u 15. minuti i napadač Haris Dilaver koji je bio dvostruki strijelac. Prvi gol Dilaver je postigao u 53. minuti, a novi gol samo devet minuta poslije. Ovo je bio četvrti trijumf Čelika koji je sada na šestoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.

Remi Tuzle i Širokog

Tuzla City i Široki Brijeg podijelili su bodove u okviru 12. kola Premijer lige BiH. Susret je posmatralo svega 400 navijača, a na kraju je okončan podjelom bodova nepopularnim rezultatom 0:0. Ovo je bio čak šesti remi Širokobriježana u novoj sezoni.

Sarajevo savladalo Radnik

Ekipa Husrefa Musemića upisala je nova tri boda i zadržala lidersku poziciju. Krste Velkoski je doveo bordo tim u vodstvo u 10. minuti susreta, da bi gosti iz Bijeljine izjednačili u 32. minuti preko Aleksandra Glišića. Nakon toga uslijedio je period igre u kojem su gosti krali vrijeme izležavajući se na terenu. Ipak kazna ih je stigla u 76. minuti kada je rezervista Haris Handžić pogodio za pobjedu Sarajeva.

Mladost slavila u Ugljeviku

Dobojska Mladost nastavila je sa sjajnim igrama. Dobojani su upisali i drugi gostujući trijumf. Petar Bojo je Mladost doveo u vodstvo u 8. minuti susreta, a u 23. minuti već je bilo 2:0 za goste. Vlastitu mrežu pogodio je Aleksandar Vojinović. Mladost je i u nastavku imala nekoliko izglednih prilika da upiše i ubjedljiviju pobjedu. Istina i domaći su imali priliku, a prečka je spasila Emila Velića i Mladost je upisala treću pobjedu u sezoni.

Zrinjski korača ka vrhu tabele

Zrinjski je pred domaćom publikom upisao novu pobjedu u polako korača ka vrhu tabele. Sigurnu pobjedu Mostarcima nad Slobodom donijeli su Ognjen Todorović u 45. i Nemanja Bilbija u 81. minuti susreta. Ovo je bio osmi trijumf Zrinjskog koji je sada na samo dva boda zaostatka za liderom, Sarajevom.

Novi kiks Željezničara

Plavi sa Grbavice su napravili novi kiks. Odovićeva ekipa poražena je od Goška pred 3.000 navijača rezultatom 2:1. Goste je u vodstvo doveo Darko Đajić u 27. minuti susreta, a ''poravnanje'' domaćim donio je Sulejman Krpić u 85. minuti susreta. Ipak pobjedu gostima u sudijskoj nadoknadi donio je Mirsad Ramić. Očito je kako je smjena na klupi Goška urodila plodom, a Mato Neretljak je još jednom pokazao kako se može suprostaviti najboljim klbovim u ligi sa objektivno slabijim ekipama.