KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Željo i Zrinjski sezonu otvorili pobjedom, Mladost remizirala

23.07.2018. - Prvo kolo nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine nije privuklo veliku pažnju bh javnosti. Dokaz tome je svega 5.100 gledalaca na šest susreta, odnosno 850 ljudi po meču. Mladost je na otvaranju sezone razočarala domaću publiku. Očekivane pobjede upisali su Željo i Zrinjski, dok je Radnik savladao Sarajevo u Bijeljini.

mladostzvijezda09-23-7-18

Na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine postignuto je svega 10 golova u šest susreta, ali je zato dodijeljeno 30 javnih opomena, čak pet po susretu. Mečeve prvog kola nove sezone elitnog ranga bh fudbala pratilo je 5.100 gledalaca. Najviše publike bilo je na Tušnju u duelu Slobode i aktuelnog prvaka BiH, ekipe Zrinjskog, dok je najmanje gledalaca bilo u Doboju gdje je Mladost remizirala sa ekipom Zvijezde 09.

Koljić nosio Krupljane do pobjede

Krupa je pred domaćom publikom savladala zenički Čelik rezultatom 3:1. Već nakon uvodnih 20 minuta susreta domaći tim je vodio sa dva gola razlike, a mrežu Zeničana pogađali su Igor Maktian (4. minuta) i Elvir Koljić (20. minuta). Čelik je u 23. minuti preko Anela Dedića umanjio prednost domaćih, ali je novi gol za Krupu postigao sjajni Elvir Koljić u 71. minuti i donio svom timu vrijedna tri boda na otavarnju sezone.

Penal presudio Tuzla City-u

Duel Širokobriježana i debitanta u Premijer ligi BiH, ekipe Tuzla City-a odlučio je penal Dražena Bagarića iz 38. minute. Igrač Širokobriježana donio je svom timu tri boda na otvaranju sezone.

Radnik iznenadio Sarajevo

Radnik je u Bijeljini iznenadio bordo tim rezultatom 2:1. Nedim Mekić je doveo domaće do vodstva u 27. minuti susreta i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Haris Handžić je Sarajevo donio ''poravnanje'' u 69. minuti, da bi pobjedu domaćem timu donio Ognjen Đelmić u samom finišu meča.

Mladost i Zvijezda remizirali u Doboju

Mladost je na otvaranju nove sezone razočarala domaću publiku. Iako su igrači Nermina Šabića imali terensku inicijativu tokom svih 90 minuta i brojne prilike mreže se nisu trese i susret je okončan podjelom bodova. Inače susret u Doboju posmatralo je svega 400 gledalaca što je i najmanje u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH.

Zrinjski slavio na Tušnju

Golom sjajnog Miloša Filipovića Zrinjski je slavio na Tušnju protiv Slobode rezultatom 1:0. Gol odluke pao je u 31. minuti susreta. Tuzlaci su pružili dostojan otpor aktuelnom prvaku BiH, ali do bod(ova) nisu mogli. Mostarki tim je rutinski sačuvao stečenu prednost i na kraju zasluženo slavio.

Željo slavio u Gabeli

Željo je slavio u prvom kolu na gostovanju u Gabeli protiv Goška rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je rezerista Asim Zec u 75. minuti susreta. Očito je kako će Gabeljani i u novoj sezoni biti kamen spoticanja za mnoge ekipe iz vrha tabele. Plavi sa Grbavice su minimalnom pobjedom na otvaranju sezone uspjeli da odu na plus tri u odnosu na svoje bordo rivale.