KakanjLive | Ponedjeljak, 28.05.2018. godine

Željo i Zrinjski ne posustaju

27.02.2018. - Vodeći trojac upisao je nove pobjede, dok Sarajevo polako otpada iz trke za prvaka Bosne i Hercegovine. Aktuelni prvak BiH slavio je u Doboju iako je Mladost pružila snažan otpor mostarskom timu. Vitez je upisao novi poraz, petnaesti u sezoni i siguran su putnik u niži rang takmičenja iako je do kraja prvenstva ostalo još 12 kola.

Remi Sarajeva i Radnika na Koševu

Dvadeseto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je 15 golova, odnosno 2.5 po susretu. Po pet golova publika je mogla vidjeti u Vitezu gdje je Široki deklasirao domaći Vitez sa 4:1 i u Gabeli gdje je Gošk savladao Čelik rezultatom 3:2, dok nijedan gol nije postignut na Koševu gdje su bodove podijelili Sarajevo i Radnik. U ovom kolu zabilježena je ukupna posjeta od 6.750 gledalaca, odnosno 1.125 po susretu. Najmanje gledalaca bilo je u Gabeli, samo 150, dok ništa bolja posjeta nije bila ni u Vitezu gdje je duel domaćeg Viteza i Širokog posmatralo svega 200 osoba. Najviše navijača očekivano bilo je na Grbavici, čak 4.000 a Željo je minimalno slavio protiv Slobode. U ovom kolu suci su pokazali 23 žuta i jedan crveni karton. Isključenje je dobio Adukor Joachim i to nakon dva žuta kartona u 64. i 89. minuti susreta.

Bordo tim je već nakon dva uvodna kola u nastavku prvenstva ''odustao'' od trke za prvaka Bosne i Hercegovine. Ekipa Husrefa Musemića je pred domaćom publikom ''samo'' remizirala sa bijeljinskim timom, a na kraju bordo tim može biti sretniji ovih ishodom. Vrijedi istači kako je jedino vrijedno pomena u ovom susretu isključenje Adukora koji je dobio dvije javne opomene, u 64. i 89. minuti susreta, pa će tamnoputi igrač Sarajeva propustiti duel sa Krupom.

Krupa savladala Borac

Banjalučki Borac ove sezone nije ni sjena nekadašnjeg tima iz Banjaluke. U banjalučkom derbiju u katastforalnim uslovima travnjaka na Gradskom stadionu u Banjaluci Krupa je golom Lazara Marjanovića sretno došla do trijumfa nad Borcem i črvsto drži petu poziciju.

Gošk u derbiju začelja savladao Čelik

U derbiju donjeg dijela tabele Gabeljani su pred domaćom publikom savladali zenički Čelik rezultatom 3:2. Već nakon 16 minuta susreta bilo je 2:0 za domaće, a golove su postigli Nardin Mulahusejnović (5.minuta) i Marko Mišić (16. minuta). Čelik je iz penala preko Marina Jurine smanjo prednost domaćih u 21. minuti, a potom u poslejnjim momentima prvog poluvremena i izjednačio rezultat preko Steve Nikolića. Očekivala se potom ofanziva zeničkog tima i novi trijumf, ali tako nisu mislili domaći fudbaleri koji su preko Nardina Mulahusjenovća postigli novi gol u 63. minuti i upisali vrijednu pobjedu u borbi za opstanak.

Željo se namučio protiv Slobode

Sarajevski Željezničar je pred oko 4.000 svojih navijača na Grbavici slomio otpor tuzlanske Slobode tek u 64. minuti preko Daniela Graovca. Duel na Grbavici donio je čak osam javnih opomena što dovoljno govori o tome koliko su igrači oba tima bili nervzi u ovom susretu.

DSC04113

Zrinjski prejak za Mladost

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine savladao je dobojsku Mladost u Kaknju rezultatom 2:1. Mostarski tim je na odmor oitišao sa dva gola prednosti, a pogađali su preko Nemanje Bilbije (14. minuta) i Miloša Filipovića (40. minuta). Iako je Mladost odigrala jako dobar susret do remija nije uspjela doći. Sve što su crveni iz Doboja uspjeli je gol Harisa Dilavera iz 86. minute susreta. Ovim porazom znatno su se umanjile šanse Mladosti za plasman u ligu šest za prvaka BiH.

Široki ''rabio'' Vitez

Već odavno je jasno da je jedan od putnika u niži rang takmičenja Vitez. Oni su pred domaćom publikom deklasirani od strane Širokobriježana koji su već nakon 50 minuta igre imali četiri gola prednosti. U prvom poluvremenu za hercegovački tim pogašali su Slavko Bralić (14. minuta), Josip Ćorić (42. minuta) i Ivan Baraban (44. minuta). Četvrti gol za Široki postigao je Stjepan Lončar u 50. minuti, a bi gol utjehe za Vitez postigao Ivan Stanić u samom finišu susreta (89. minuta).