KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Željo će prezimiti na prvom mjestu

11.12.2017. - Pobjedom na Grbavici Željo je zadržao lidersku poziciju, dok je Široki nakon novog kiksa pao na četvrto mjesto. Gošk je u borbi za opstanak upisao vrijednu pobjedu protiv Slobode, dok su Mladost i Krupa remizirali u Doboju.

mladostkrupa

Sjajan travnjak u Doboju. Remi Mladosti i Krupe.

Osamnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je dosta uzbuđenja, ali i smijeha na bh terenima. Tako je Željo u katastrofalno lošim uslovima stadiona travnjaka na Grbavici savladao Radnik rezultatom 3:2 i zadržao lidersku poziciju. Lešinari su u Banjaluci gađali pomoćnog sudiju zbog čega je susret između Borca i Širokog bio prekinut na 14 minuta. Susret na Bilinom polju između Čelika i Zrinjskog je ponovo ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu doveo u sumnju ''Ima li zapravo Bilino polje grijače za teren?'', dok je susret u Vitezu između domaćeg Viteza i Sarajeva donio nove političke poruke na tribinama. Svijetla tačka ovog kola bili su navijači Mladosti, Crvena legija koja je zajedno sa uposlenicima ovog kluba očistila travnjak u Doboju i tako omogućila odigravanje susreta između Mladosti i Krupe u sjajnim uslovima. Ovo kolo donijelo nam je 19 golova, nešto više od 3 po susretu. Utakmice je pratilo 6.500 navijača, od čega čak 4.000 je bilo na Grbavici, a ako uzmemo prosjek onda je svaki susret pratilo 1083 ljudi. Suci su u ovom kolu pokazali 22 žuta i jedan crveni karton (Besim Šerbečić – Radnik – dva žuta kartona).

Musemićeva ekipa slavila u Vitezu

Ekipa Sarajeva je upisala lagana tri boda protiv fenjeraša Viteza rezultatom 3:0. Robusni Mersudin Ahmetović je doveo bordo tim u vodstvo već u petoj minuti, a samo 11 minuta kasnije pogodio je i Almir Bekić. Konačnih 3:0 djelo je Ahmetovića u 76. minuti susreta. Bila je ovo jedanaesta pobjeda bordo tima u ovoj sezoni, a čak trinaesti poraz za Vitežane.

Borac u sudijskoj nadoknadi do tri boda

Banjalučki Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci savladao Široki i tako upisao tri vrijedna boda u borbi za šestu poziciju. Borac je u vodstvo došao preko Gorana Galešića u 30. minuti, a na otvaranju drugog poluvremena Širokobriježani preko Wagnera Santosa dolaze do ''poravnanja''. Ipak u sudijskoj nadoknadi (91. minuti) Branko Ojdanić donosio velika tri boda Banjalučanima. Vrijedi istači kako su domaći navijači, popularni ''Lašinari'' zbog gađanja pomoćnog suca morali napustiti istočnu tribinu u 27. minuti, a susret je bio nakratko i prekinut dok se tribina nije ispraznila.

Željo preokretom do pobjede nad Radnikom

Katastrofalan travnjak terena Grbavica ponudio je čak pet golova. Gosti iz Bijeljine su nakon prvih 45 minuta vodili sa dva gola razlike (Irfan Hadžić – 31. minuta i Ševko Okić – 44. minuta). U drugom poluvremenu Plavi su došli do potpunog preokreta. Na početku drugog poluvremena gol je postigao Saša Kajkut (47.minuta), a samo 11 minuta poslije izjednačio je Daniel Graovac. U 69. minuti Sinana Ramovića u šesnaestercu ruši Besim Šerbečić i dosuđen je kazneni udarac za Plave kojeg je u gol pretvorio Goran Zakarić. Sa ova tri boda Željo je zadržao lidersku poziciju.

Mladost i Krupa remizirali

Mladost i Krupa remizirali su u Doboju odigravši 1:1. Domaći su u prvih 45. minuta imali terensku inicijativu, ali se na odmor otišlo sa početnim rezultatom. U nastavku su gosti sretno došli do gola, a vlastitu mrežu je pogodio Abdelaziz Metalsi u 67. minuti susreta. Uslijedili su potom napadi na gol Fejzića, a poravnanje Dobojanima je donio Darko Mišić u 84. minuti susreta. Mišić je silovito šutirao sa desetak metara, a lopta se do gola odbila od Sašu Nikodijevića i matirala Fejzića za konačnih 1:1. Vrijedi pohvaliti sjajan gest Crvene legije koja je po ko zna koji put pokazala kako se voli klub i pomogla u čišćenju snijega, a potom i poružala sjajnu podršku sa tribina tokom svih 90 minuta susreta.

Gošk savladao Slobodu

Gošk je došao do vrijedne pobjede u Gabeli u borbi za opstanak. Pitanje pobjednika riješeno je u prvih 45. minuta. U 22. minuti susreta domaće je u vodstvo doveo Luka Anković, a nakon greške golmana Slobode Adnana Hadžića za 2:0 je pogodio Pavle Sušić za konačnih 2:0 i petu pobjedu ekipe Goška u ovoj sezoni.

Zrinjski slavio na Bilinom Polju

Čelik je u 7. minuti susreta poveo na Bilinom Polju golom Aidina Mahmutovića, ali su gosti iz Mostara do odlaska na odmor imali vodstvo. Za 1:1 je pogodio Semir Pezer u 23. minuti, da bi vodstvo Mostarcima donio Haris Handžić u 40. minuti. Za konačnih 1:3 pogodio je Nemanja Bilbija u 54. minuti.