KakanjLive | Četvrtak, 21.11.2019. godine

Željezničar preokretom savladao Mladost

20.10.2019. - Mladost je pružila snažan otpor favoriziranom Željezničaru, koji je teškom mukom došao do nova tri boda i ostao u trci za prvo mjesto

grbavicamladost
Nije Željezničar lagano došao do pobjede. Naprotiv, Plavi s Grbavice pošteno su se namučili dok su savladali čvrstu i borbenu ekipu Mladosti, koja je pružila snažan otpor i umalo priredila iznenađenje.Taktički zrelom igrom izabranici trenera Rahimića u prvom dijelu su djelovali zrelije. Istina, Željezničar je imao veći posjed lopte, ali su akcije bile bezidejne i jedinu priliku imao je Krpić u 37.minuti kada je glavom šutirao preko gola Velića. Samo jednu minutu kasnije Mladost stiže do vodstva. Hiroš iz dubine sjajno proiugrava Fanima,a ovoj prisebnim udarcem pogađa suprotni donji ugao nemoćnog Erića za 0:1.

U nastavku igrači Željezničara uspijevaju nametnuti jači tempo i stvoriti pritisak na zadnju liniju Mladosti.Veoma brzo su stigli do izjednačenja.Asistent je bio Pavić, čiji centaršut Štilić iz prve šalje kroz šumu nogu u lijevi donji ugao Velićevog gola. Domaći su pojačali napade i u 70.minuti stižu do vodstva i potpunog preokreta. Štilić je iz slobodnog uzdarca pronašao Krpića na drugoj stativi kojem nije bilo teško da s pet metara loptu ubaci u bliži ugao za konačnih 2:1. Imali su domaći još nekoliko prilika da povećaju rezultat, ali je odbrana Mladosti na čelu s golmanom Velićem uspjela sačuvati svoju mrežu i Grbavicu napustiti s minimalnim porazom.

Željezničar-Mladost 2:1

Stadion Grbavica. Gledalaca 4000. Glavnmi sudija: Aleksandar Njegovanović (Prnjavor). Pomoćni suci: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Davor Beljo (Mostar). Četvrti sudija Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Delegat utakmice Dragomir Đajić (Istočno Sarajevo). Posmatrač suđenja: Drago Čule(Mostar).
Strijelci :0:1 Fanimo (38), 1:1 Štilić (54), 2:1 Krpić (70).
Žuti kartoni: Pavić, Sadiković, Štilić, Ramović (Željezničar), Horić, Hasić, Begić, Hiroš, Smajlagić i Vazda (Mladost).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Pavić, Bogičević, Sipović, Sadiković, Alispahić, Štilić(od 86.Bojo), A.Zec(od 46.E.Zec) Krpić, Veselinović(od 80.Ramović). Trener:AmarOsim.
MLADOST(DK): Velić, Begić, Bajić, Horić, Isaković, Hasić, Hiroš, Biber (od 58.Vazda), Atajić, Fanimo, Smajlagić (od 70.Vehab).Trener:Ibro Rahimić.