KakanjLive | Utorak, 23.07.2019. godine

Zapaženi nastupi Judo kluba Kakanj

02.07.2019. - Judisti Judo kluba Kakanj su ovih dana imali uspješne nastupe na dva fronta, na domaćem i inostranom terenu

dudisti
Džuidistiu ovbog kluba nastupali su na „19 ITR“ međunarodnom turniru u Štutgartu. Sa njima su nastupali i takmičari iz Judo kluba „Čelik“ iz Zenice. Za Kaknjce su nastupili: Ermin Delić u kategoriji U21 -73 kg, Almedin Čatić u kategoriji U18 + 81 kg, i Abid Čatić u kategoriji U18 – 66 kg. Na turniru je učestvovalo preko 1.200 takmičara iz 15 zemalja Evrope i Azije.Bronzanom medaljom se okitio Almedin Čatić a zapažen nastup su imali i Abid Čatić i Ermin Delić. Bilo je ovo značajno iskustvo i veliki uspjeh za nade Judo kluba Kakanj.

U subotu 29.06.2019. godine mlađi naraštaj Judo kluba Kakanj imao je veoma zapažen nastup na Prvom Međunarodnom turniru „Sana 2019“ u sportskoj dvorani u Sanskom Mostu. Judo klub Kakanj je nastupio sa šest takmičara i svi su se okitili medaljama. Zlato su osvojili: Kerim Tursum u kategoriji U9 -34 kg i Harun Talić u kategoriji U 11 -46 kg. Sebro su osvojili: Emin Čatić u kategoriji U13 -38 kg i Emin Begović u kategoriji U 11 -50 kg. Bronze su osvojili: Ahmed Čatić u kategoriji U11 -50 kg i Faris Tursum u kategoriji U 13 -50 kg. Ovo je rezultiralo time da je Judo klub Kakanj osvojio pehar za četvrto ekipno mjesto.